Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kullancs-csípés esetén a...

Kullancs-csípés esetén a bőrpír normális?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem észre egy kullancsot, körülötte egybefüggő piros folt volt már akkor is, és azóta sem múlt el. Nem volt még soha kullancsom, ezért lehet, hogy túl parázom a dolgot, de utána olvastam és nem nyugodtam meg. Szóval nem tudom, hogy az ilyen sima egybefüggő, nem túl nagy bőrpír normális-e.


Köszi előre is a válaszokat!



ápr. 13. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Ha később még tovább terjed, és a közepe kifehéredik, akkor kell csak dokihoz menni.
ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen normális
ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lyme esetén nem feltétlenül jelenik meg a piros gyűrü. A teszt kevéssé informatív. Ha a csípés után pár nappal influenzához hasonló tüneteid lennének, azonnal el kell kezdeni a gyógyszerszedést. 100 db Doxycyclin 50 nap alatt, ha jól emlékszem, a 100 mg-os. Amíg szeded, napozni tilos. +mapi egy pohár kefír. Szlávik Jánostól van az infó, pár éve kaptam.
ápr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!