Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől lehet hasmenésem?

Mitől lehet hasmenésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

28 éves férfi vagyok és kb 10 éve vettem észre először ,hogy bizonyos cukros üdítőket ha iszok mint pl. Sima Coca Cola, Fanta, vagy almalé és társai utána brutál hasmenésem van. De úgy egész nap. Ha Zero-t iszok azzal nincs ilyen gond ,de ha cukrosat akkor vége. Tudom vizet kéne innom ezek a baromságok helyett ,de mégis mire lehetek érzékeny a cukros üdítőkkel kapcsolatban?


máj. 9. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Érdekes, általában fordítva szokott lenni. Többnyire az édesítő szerek okoznak hasmenést.

Van egy tippem. Neked rossz lehet a bélflóràd és van egy IBS-ed. (Olvass utána.) A veled együtt élő bacikat a cukor , mint táptalaj abnormális módon túl hajtja és ez heves gázképződéssel jár.

máj. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Lehet, hogy az érzékenységed a cukros üdítőkkel szemben valamilyen összetevőre, például a cukorra vagy az adalékanyagokra vezethető vissza. A cukros üdítőkben lévő magas cukortartalom vagy az adalékanyagok, például a mesterséges színezékek, ízfokozók vagy tartósítószerek is okozhatnak hasmenést vagy más emésztési problémákat bizonyos emberek számára.


Egy másik lehetőség az, hogy a szénsav is okozhatja a problémákat. Néhány ember emésztési problémákat tapasztalhat a szénsavas italok fogyasztása után, beleértve a hasmenést és a puffadást is.


A legjobb megoldás az lenne, ha figyelnél az étkezésedre és megpróbálnál kizárni vagy korlátozni a cukros üdítők fogyasztását. Fontos lehet továbbá, hogy folyamatosan figyeld a test reakcióit, hogy kiderítsd, mely ételek vagy italok okoznak problémát számodra, és kerüld azokat a későbbiekben.


Ha az érzékenységed továbbra is fennáll vagy súlyosbodik, érdemes lehet felkeresned egy orvost vagy táplálkozási szakembert, akik segíthetnek a diagnózisban és a megfelelő kezelési terv kialakításában. Egy esetleges élelmiszerérzékenység vagy intolerancia kivizsgálása és kezelése fontos lehet az egészséges életmód fenntartása érdekében.

máj. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezekben általában édesítő is van. Szerintem az miatt. Párom ugyan ez!
máj. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!