Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Normális, ha ennyire felpuffad...

Normális, ha ennyire felpuffadok? (képpel) Vagy mitől lehet?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Az első képen van az, amikor nem puffadok- kb. így nézek ki akkor. Mondjuk nem pont így, mert na bordáimnál is jobban bemegy a hasam, meg nem feszül ennyire, de igazából annyira már nem is emlékszem , milyen voltam olyankor. Nem emlékszem,pontosan mióta tart ez, de egy-két éve már biztos, hogy kajálás után néha ennyire, van, hogy még jobban felpuffadok. Most már vagy 3 hónapja bedurvult a helyzet, és foly amatosan fel vagyok fújódva, csak néha jobban, néha kevésbé. Ilyenkor kicsit rosszul is érzem magam, kapkodok levgő után, feszül a hasam, s érzem, hogy ki kellene még jobban nyomnom, akkor érezném magam jobban, de nem tudom, mert már így is mindjárt szétszakadok. Mikor pl. reggel még nem eszek semmit, akkor is érzem ugyan ezt, hogy ki kell nyomnom, csak akkor még kevésbé tudom, és ilyen kattogó, hangos, nagyon furcsa hangokat hallok. Elmentünk vele orvoshoz, aki nézett glutén és laktózérzékenységi tesztet, de mindkettő negatív lett. Vajon mitől lehet? Lehet valamilyen ételallergia/érzékenység? Vagy szimplán kövér vagyok? Nagyon rossz, mert mivel ez minden pólómban látszik, mindenki azt hiszi, hogy terhes vagyok, és tudom, hogy ilyeneket beszélnek a hátam mögött. :(



2014. máj. 1. 17:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Van egyébként, hogy ennél nagyobb is lesz a hasam :/. Ja, és 15/L
2014. máj. 1. 17:41
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fingasz akkor nem vagy felfuvodva. Mindenkinek a hasa kituremkedik ha eszik. Ha sokat eszel, pontosabban van h sokat zabalsz, akkor kitagul a gyomrod. Es utana, ha kitagult, akar mennyit is eszel, kituremkedik mintha tele lennel.


De egyebkent a kepen amit kuldtel csak siman ugy nez ki mintha lusta lennel behuzni. Barki ki tudja igy nyomni a hasat. Szoval huzd be es kesz. De hatarozottan nincs semmi bajod.


Egyebkent sunaznalak!

2014. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
amúgy de, kell ilyenkor sajnos pukizni, meg böfögni is :/ és a székletem sincs rendben....meg ilyenkor nem tudom nagyon visszahúzni, max néha, mikor kevésbé puffadok :/
2014. máj. 1. 20:06
 4/18 anonim ***** válasza:

Fruktóz felszívódási zavar okoz még ilyen tüneteket.

[link]

2014. máj. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez bélprobléma. Nekem is ez van sajnos. Nem vizes jellegű a székleted székletürítés után?

Felszívódási zavar, illetve fruktózérzékenység lehet. Kerüld a tejet, tejes készítményeket mert be is gyulladhat a beled!

2014. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De azért én elmennék egy béltükrözésre is, hogy nincs-e elzáródás vagy polip.
2014. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak :) sokat segítettetek :) próbálom kerülni a tejet meg a fruktózt, eddig még nem nagyon látok változást, de remélem,lesz, legalább van mit kipróbálnom, ameddig még várnom kell a dokira :). egyébként mikor puffadok, szinte egyáltalán nincs székletem, utána is max néhány bogyó ://
2014. máj. 2. 18:54
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen, az lesz az amit írtunk. Nyugi nincs nagy baj, tudom iszonyat kellemetlen és idegesítő állapot de a bogyókkal vigyázz mert felerősíti ha rendszeresen szeded. Nem jó hatással van a bélmozgásra hosszútávon.
2014. máj. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Még hozzáteszem,hogy gyengeség, erős kimerültségérzet és émelygés is társul a problémádhoz. Nem beszélve az étvágytalanságtól a görcsös hányingerérzetig...)
2014. máj. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
igen, pont ezek a tünetek :) köszönöm :) sokat segítettél :)
2014. máj. 3. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!