Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen bogár lehet ez? Most...

Milyen bogár lehet ez? Most költözök és szétszedtem a kanapémat amin aludtam és pici hosszúkás szürke bogárkákat találtam benne.

Figyelt kérdés

Így néznek ki: [link]

Az ágy egy eldugott részében voltak ahol sosem találom meg ha nem csavarozom szét.

A képen látható példány az egyik legnagyobb volt az összes közül. 7-8mm esek voltak a nagyonnak és 2-4 a kisebbek. Összesen kb. 40 darabot láttam.

Mik ezek?

Csípnek-e?

Mar másfél hónapja viszket a bőröm és pici piros pontok vannak rajta de nem látszanak csípésnek meg elhelyezkedés alapján allergiának gondoltam.

Hogyan lehet kiirtani?

Lehet hogy ettol van a viszkettesem?


2014. szept. 2. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezüstös pikkelykének vagy ezüstös ősrovarnak hívják. Lakásokban, eldugott helyeken lakik. Pl. ha egy képet elmozdítasz a falon, akkor szokott előbukkani. Teljesen veszélytelen, nem ő csipkedett. Különlegessége, hogy evolúciósan az egyik legrégebbi rovar, ezért is ősrovar a neve és az ősi rovarok jegyeit hordozza magával.
2014. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem még azelőtt írtsd ki ezeket a dögöket a cuccaid közül mielőtt elköltözöl, mert percek alatt bírtokba veszik az új lakást is. Nekem másfél évembe került eltüntetnem őket.

Hangyaírtó jó szokott lenni rájuk

2014. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!