Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Bőrkiszáradás? Allergia?

Bőrkiszáradás? Allergia?

Figyelt kérdés

A kezemről lenne szó. Elég érzékeny a vegyszerekre, de sajnos kénytelen vagyok takarítónőként dolgozni már 2 éve. Amíg ilyen eldobhatós, egyszerhasználatos kesztyűben dolgoztam-egy évig-addig mindig kiszárított a kézfejemet, és ki is repedezett, mintha kidörzsöltem volna. Itthon is kesztyűben takarítok. Most szülőszabadságon vagyok és amióta megszületett a lányom, egyre rosszabb. Pedig kesztyűben takarítok és fürdőszobát csak heti egy alkalommal takarítok. Felmosóvízbe nem ér a kezem, amikor mosok, akkor is mindig kezetmosok, miután a mosószert betöltöttem a gépbe, pedig esélytelen, hogy hozzáérjen a kezemhez a mosószer. Mosogatni talán sűrűbben mosogatok, mivel itthon többször eszek. Azt nem kesztyűben teszem, mert nem tudnék kesztyűben mosogatni. Kezetmosni viszont ezerszer kezet mosok:D Folyékony szappannal. De muszáj.

A sok kézmosás lehet az oka? Mit tehetnék ellene? Milyen kézkrémet ajánlotok?


2015. jan. 31. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkabb valtoztass a mosogato es takaritoszereken.Vegyel termeszetes bio alapanyagut,a dm-ben es a Müller-ben nem draga,annyi mint a többi erös vegyszer.kezkremet is valts at bio alapanyagura,a Müller-ben ami olcsobb tudom ajanlani a Terra Naturi-t,nem draga,na de van meg sok amit nem ismerek,es a dm-ben is,de ha talasz jobbat es megengedheted magadnak vegyel zsirosabb kezkremet bio alapanyagut,en utoljara a dm-i babakremet vettem a kezemnek,most nem jut hirtelen eszemben a neve de az is bio .
2015. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a munkahelyeden takaritasz,feltetelezem ott nem valagothatsz a mososzerekben,akkor hasznalj erös gumi kesztyüt,ne azt a vekony 1x hasznalatra,es hasznalat elött jol kend be a kezed.Egy allergia tesztet is megcsinalnek,ha netan a gumi kesztyüre allergias vagy.
2015. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy most szülőszabadságon vagyok, tehát nem dolgozok és azt is, hogy csak eleinte használtam egyszerhasználatosat. Itthon meg pár hónapja váltottam bababarátra, de teljesen mindegy, mert kesztyű nélkül a flakonhoz se érek, és még így is kezetmosok utána, sőt mostanában úgy szoktam, hogy le szoktam tusolni és egyszál bugyiba takarítok, hogy a ruhámra se menjen és utána új bugyit húzok takarítás után, mert kicsi babám van, véletlen se akarom, hogy vegyszerrel találkozzon. Mosogatószernek Persilt használok. Folyékony szappannak meg aldis habfürdőt, mert így a legolcsóbb. Kézkrémeknek utánanézek, milyen biot tudnék venni. Nem magyarban élek, itt nincs müller. Van itthon ilyen E45 nevezetűm, meg pár illatos, meg níveám is van. Köszi a válaszokat.
2015. jan. 31. 20:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem irtad hol elsz,de ez nagyon jo kezkrem,gyogyszertarban kaphato.ha nincs ahol elsz valoszinü egy ilyen hasonlo kremet vegyel,rendbe hozza gyorsan a kezeid.

[link]

2015. febr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De rendes vagy, hogy így kerestél krémet, nekem még nem volt időm, de utánanézek. Most vettem észre, hogy a két farpofám találkozásánál is kiszáradhatott, mert olyan, mintha ki lenne dörzsölve. Így már a vízre gyanakszom. Azt is bekentem. Azt hiszem rá kellene szoknom, hogy minden nap, az egész testem leápolom...
2015. febr. 1. 16:02
 6/8 anonim ***** válasza:
A vízcsapra tedd rá pl. az ÖKO-net zöld mágnes golyóját és úgy engedd a fürdővizet, vagy dobd a kádba, vagy csak a zuhanycsőre. Nekem segített a brutális viszketésre... Ha több omega3,6,9 zsírsavakat vinnél be a szervezetedbe, akkor a bőröd sem repedezne ki és valószínű megoldódna a problémád.
2015. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsonak az Omega 3 is segithet,en hasznalom rendszeresen,nem csak kivülröl belülröl is kell segiteni.
2015. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vettem ma olyan vitamintablettát, amibe csak az omega 3,6 és 9 van benne.
2015. febr. 3. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!