Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez is hideg allergia? Lehetne...

Ez is hideg allergia? Lehetne rá valami támogatást kapni?

Figyelt kérdés

úgyértem anyagilag.nos leírnám részletesen a dolgot:főként 5 fok alatt(ami itt közel fél év sajnos) (de teljesen panaszmentesen csak 15 fok felett vagyok)már úgy öltözöm mint más szibériában.otthon semmi bajom évek óta még beteg sem voltam.viszont kb 5-6 éve ez van ami nem egyezik a klasszikus hidegallergia tüneteivel de ha kimegyek pár perc után elkezdek izzadni és fázni egyszerre,elkezd könnyezni a szemem folyni az orrom(nem vagyok megfázva,lakásban 5perc alatt elmúlik) csak a szemem és a környéki rész marad szabadon az viszont kellemetlen fájó érzés.de bőrkiütésem nincs.ehhez jön még rossz közérzet néha felsőtesti fájdalom és állandó depresszió szerű(állandó lehangoltság) állapot.hideg italokkal pl semmi bajom csak a téli időjárással.szóval nem klasszikus hidegallergia amiről a neten olvasgattam pár cikket.mindez meleg helyen igen gyorsan elmúlik.mit lehet tenni?hosszútávon mindenképp költözni akarok délebbre legalább 10 szélességi fokot a legdélebbi mediterrán területekre vagy akár trópusokra.de valami támogatást lehet igényelni? nyilván nem vesznek fel dolgozni mert mire odaérek egy állásinterjúra októbertől márciusig úgy nézek ki mint egy élőhalott.aztán modnhatok nekik amit akarok látom rajtuk hogy már el is szállt az esélyem.nyáron meg a hangulat nyomja rá a bélyegét a dologra hiszen már a következő tél miatt aggódom ami szintén nem kedvezően hat rám.autóm nincs amivel bejárhatnék megelőzve a problémát.olvastam valami gyógyszeres kezelésről de tudják mikor fogok ilyenért gyógyszert szedni ez nem betegség, hanem a hideg a kiváltó oka.ami ellen itt nem lehet tenni mint a parlagfű ellen pl.

nagyon kényesen érint a hideg,imádom a napsütést és a meleg időt.úgy érzem itt magam mint valami eltévedt trópusi turista.olvastam hogy az usában emiatt volt aki leköltözött floridába de itthon ez nyilván távolabbi külföldi országokat jelent.mit javasoltok,mit tegyek?illetve lehet erre támogatást kapni?hisz komolyan befolyásolja az életem az év jelentős részében,és munka ügyben is.


2015. ápr. 12. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
hány éves vagy, és hány éve kezdődött ez?
2015. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
22 és 5-6 éve
2015. ápr. 12. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Szóval nem akarsz gyógyszert szedni, hanem elvárnád, hogy fizessék a költözésed? Ezt te se gondolod komolyan ugye?

Nekem is hasonló problémám van és a te tüneteid az enyémekhez képest sehol nincsenek. Ráadásul az enyém még csak nem is szezonális, hanem egész évben van. De szedem rá a gyógyszert és teljesen tünetmentes vagyok.

2015. ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
gyógyszert szedjenek a betegek.nem gondolod hogy egy életen át szedek valamit hideg ellen? azt szivesen megismerném aki ide rángatta őseinket egy ilyen éghajlatra szinte szőrmentes testtel.
2015. ápr. 16. 16:09
 5/6 A kérdező kommentje:
meg én nem költözésem fizetését várom azt megoldom.addig kéne valami támogatás. gyógyszerekben meg nem hiszek 8éves koromban vettem be utoljára.ha a jegesmedvét kiteszem a szaharában azt se gyógyszerezik hanem elszállítják.én meg öltözzek fel ,maradjak otthon fél évet aztán örüljek hogy nem észak kanadába vagy szibériába születtem vagy mi?
2015. ápr. 16. 16:38
 6/6 anonim válasza:

"Gyógyszert szedjenek a betegek." ???

Akkor támogatást is a betegek kapjanak! (ja ez elvileg így van)

Egyébként én hidegallergiásként írom ezt neked! 11 éve kezdődött (22/L) Viszketés formájában jön elő, de inkább nem részletezem, hogy olyankor az őrültek utcájába fordulnék be...

Nekem is a mediterrán ország az álom, ahol rövid a tél. De! Én keresgéltem a megoldást ellene éveken keresztül és tessék, mint kiderült pofonegyszerű! Antihisztamin: vagyis bármelyik allergiagyógyszer elviekben. Én egyet próbáltam és ha beveszek egy felet hosszú kintlét előtt, akkor nem jön elő. Ez nem egy olyan gyógyszer, mint az antibiotikumok. Pár éve el se megyek dokihoz, hogy fölöslegesen terheljem még magam vele, ha ugyanúgy meggyógyulok. De ha találnál egy gyógyszert a "betegséged" ellen (ja, bocsi nem vagy beteg), akkor mi a fontosabb? Hogy beveszed, vagy hogy ilyen rosszul érzed magad hidegben?

Én egyébként egészségesen élek az emberek nagy többségéhez képest, úgyhogy nem hiszem, hogy az allergiagyógyszerem fog megölni! De ha meg mégis, akkor majd írok!

(utólag is bocsi az esetleges gúnyos írásért, de egy gyógyszerbe nem hal bele senki és normális életet biztosítana. Én átgondolnám! ;))

2018. jan. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!