Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az lehet laktózérzékenység ha...

Az lehet laktózérzékenység ha csak a sima tejet nem bírom?

Figyelt kérdés

Ha sima tejet iszom, kb 10 perc alatt átmegy rajtam és hasmenésem lesz tőle, viszont ha csak tejterméket fogyasztok akkor semmi bajom. Természetesen el fogok vele menni orvoshoz, csak hátha valaki tud valamit erről.

Ja és hogy ez így ki tud alakulni később id? 22 vagyok, már 2-3 éve is észrevettem, hogy nem annyira vagyunk jóban a tejjel, de ez csak rosszabbodott. Köszönöm ha valaki tud válaszolni 😬😁



2019. márc. 29. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Függhet a tejcukor összmennyiségétől, amiből a tejben sok van, a joghurtban kevesebb, a sajtokban még kevesebb. Valószínűleg egy egész kevéske tejtől sem lenne bajod, hiszen néhány kanál tejben minimális laktóz van. Bármilyen életkorban kialakulhat, sőt inkább idősebb korban jellemző. Sőt, el is múlhat. Meg újra is visszajöhet.


A lényeg az, hogy a szervezeted kevesebb laktáz enzimet termel (vagy semennyit), ezért nem tudod lebontani a tejcukrot. Szerencsére ezt tökegyszerű pótolni kívülről, annyi, hogy a tejes dolgok előtt egy laktáz-enzimet tartalmazó kicsi tablettát kell elrágnod, és probléma megoldva. Ha épp otthon felejtetted a laktázt, akkor meg nem eszel tejeset. Nem is drága a tabletta, pláne ha igazolják a laktózérzékenységedet és receptre felírja az orvos.

2019. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!