Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy átlag ember mennyit tud...

Egy átlag ember mennyit tud gyalogolni egyhuzamban? Te mennyit?

Figyelt kérdés
Nem a maraton futókra, és nem is az ágyban fekvő betegekre gondolok természetesen. Egy átlag 30-50 éves, normál egészségi állapottal, átlag edzettséggel. Nem az életéért gyalogol, hanem pl a boltba, és nem pusztul meg tőle. 500 méter? 1 km? 3 km? Vagy mennyi lenne az egészséges? Köszönöm!

2020. jan. 7. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi számokat írsz! Nekem közel a 60-hoz kb. 8-10 km az, ami után igazán elfáradok. Nem vagyok edzett, teljesen átlagosan élek.

Sokat számít a gyaloglási sebesség és az is, hogy milyen cipő van rajtad, na meg hogy mennyit kell közben magadon cipelni és itt nem a saját kilókra gondoltam, bár az sem elhanyagolandó, hanem pl. hátizsákra, stb.

2020. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ügyes vagy, és szívből gratulálok! De ne mondd nekem, hogy pl egy 50 éves titkárnő le tud sétálni 10 km-t, mert nem hiszem el. Vagy Bála a kővűves. Ez Szolnokról Tószegre táv. Szerintem a legtöbb ember még biciklivel sem tudná megtenni. De kösz, várom a többi hozzászólást.
2020. jan. 7. 16:06
 3/13 A kérdező kommentje:
*Béla a kővűves. (telefon javít, bocs)
2020. jan. 7. 16:07
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én régen sportoltam de ma már kifejezetten mozgásszegény életmódom van, lusta disznó lettem, nagy túlsúlyom is van. Tavasszal mégis lazán lesétáltam 14 kilómétert erdős-dombos szakaszon. Egy atlag ember ennél jóval többet le tud sétálni.
2020. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
28 éves nő vagyok, kocasportoló, normál testalkattal, de 15-18 km-t le tudok sétálni, persze ebben már 1-1 evés, pisiszünet pihenő benne van, de egy egész napos túrát le lehet nyomni. Utána mondjuk nem kell ringatni este :D
2020. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Napi fél és egy óra közöti intenzív mozgással (lassú futás, elliptikus tréner, kerékpár) töltött idő az egészséges, vagy kímélő mozgásból (gyaloglás, séta) egy-másfél óra. A táv az edzettségtől függ, hogy mennyi sikerül ennyi idő alatt :)

(Ez nem azt jelenti, hogy több egészségtelen volna, de már nem növeli az egészséget. Izomerő fejlesztéshez pedig rövid intenzív erőkifejtés kell, kifulladásig.)

2020. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Toltam már haza motorkerékpárt 12 kilométeren
2020. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

" átlag 30-50 éves, normál egészségi állapottal, átlag edzettséggel"


"500 méter?"


Ezt te sem gondoltad komolyan ugye? Akinek max 500 méter megy, az a egészséget alulról sem kaparja..

2020. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ha elmegyek várost nézni pl,simán legyaloglok 20-30 km 1-2 kisebb pihenővel. Nem mondanám magam különösen edzettnek, és a lábam meg szokott fájdulni,de azért nem haldoklom közben.
2020. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Alapvetően a sétálásba nem elfáradni szoktak sokan, hanem elkezd fájni nekik valami, talp, térd stb. Pont emiatt egy megfelelő cipővel teher nélkül, de kaja + üdítővel akármelyik átlagos embernek gond nélkül bírnia kéne a sétát több órán keresztül.
2020. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!