Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reggel a nyugalmi szívverés...

Reggel a nyugalmi szívverés 52, terhelésre kiugrik 100 fölé is. Bokaficam miatt nem terheltem magam hetekig. Lehet elszoktam a terheléstől?

Figyelt kérdés

Télen lett egy bokaficamom így semmit se mozogtam hetekig. Csak amennyit azzal bírtam, műtöttek is.

Régen rengeteget mozogtam, napi 15-20 km-es gyalogtúrák, 30-40 km biciklizés.

Most újra kezdtem volna, de biciklizés után órákig szívdobogást éreztem. Lefeküdtem utána de nem akart abbamaradni csak fél óra alatt ment 100 alá a pulzusom.

Most is voltam biciklizni, de már hamarabb visszaállt a szívverésem, mint 1 hete. Éjjel nincs semmi bajom, jól alszok.

Háziorvos csinált EKG-t egyébként, és azt mondta negatív. Ne figyelgessem a szívemet.

29/F



2021. ápr. 4. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Elszoktál a terheléstől. Az állóképesség már 1 hét kihagyás után is csökken, a te esetedben pedig ennél jóval több hétről beszélünk. Fokozatosan szoktasd vissza magad a terheléshez, a pulzusod egy idő után rendeződni fog.
2021. ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kezd már jobb lenni kicsit, igaz estére még hulla fáradnak érzem magam ha napközben többet tekerek. De alakulgat :)
2021. ápr. 7. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!