Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha egyáltalán nem iszol...

Ha egyáltalán nem iszol kávét, miért nem?

Figyelt kérdés

Több emberrel találkoztam akik egyáltalán nem élnek semmilyen koffeinnel, de nem nagyon tudtam kiszedni belőlük miért, és nem tudom hogy állják meg, hogy ne igyanak.

Én napi 1-2-t iszom(a legutsót max d.u. 3kor) és akkor jól esik, egyértelműen kell pl. egy kajakóma után a munkához, viszont elképesztően rosszul alszom évek óta, és nem tudom van-e összefüggés.


Szóval aki tudatosan nem kávézik, milyen elhatározás/rájövés vezette erre?

Köszi a válaszokat!



#kávé #koffein #zöld tea #miért nem iszol #fogyasztasz
2021. máj. 8. 00:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Ahhoz hogy pörögjek és haladjak a dolgokkal nem kell kávé.
2021. máj. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Utálom a szagát, az ízét, ennyi.
2021. máj. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én estére is iszom rendes gépi espressót, úgy alszom utána, mint a bunda, csak az íze miatt iszom. Úgyhogy nem hiszem hogy emiatt lennének alvásproblémáid.
2021. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem az ízét, de az már korán kiderült, hogy csak használhatatlanra felpörget, erős szívdobogást okoz és szétmarja a gyomromat. Egy kávétól én 3 napig nem alszok. Egyetemen próbálkoztam vele, hogy tudjak tanulni éjszaka, de pont ellenkező hatást értem el: se koncentrálni, se pihenni nem tudtam tőle, úgyhogy mehettem vizsgázni kevesebb tudással és jól kifáradva.

Máshogy vagyok a fekete teával és a zöld teával, ezek koffeintartalma egyáltalán nem billent meg és emésztési panaszokat sem okoz. Az igaz, hogy 16 óra után már tiltólistás mindkettő, mert szintén ébren tartanak. Az állítólagosan koffeintartalmú kólától viszont vidáman alszom.

Az lehet, hogy az étrendemnek köszönhető, hogy nem jellemző "kajakóma", nem lehet hogy van valami a vércukroddal?

2021. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A koffein semmilyen hatással nincs rám, a kávé ízéért pedig nem különösebben rajongok, csak jegeskávé formájában szoktam fogyasztani (kevés kávé sok tejjel), illetve süteményekben is szeretem. Teapárti vagyok.
2021. máj. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Soha nem ittam, nekem nem hianyzik. Azokat az embereket nem ertem, akik isznak. Nekem ez furcsa.
2021. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

fáradtabb leszek tőle, ha rászokok a kávéra.

ha iszok egyet, aztán kb fél óra múlva elmúlik a koffein hatása, majd aztán még álmosabb leszek.

2022. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ja és nagyon sárgásítja a fogamat és illetve elég erős szájszag lesz belőle.
2022. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!