Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért szeretem a hideget?

Miért szeretem a hideget?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok valaki tud-e valamiféle magyarázatot adni arra, hogy miért lehet az, hogy amikor ez a hidegebb idő beköszönt sokkal jobban érzem magam, jobb a hangulatom és motiváltabb is vagyok a dolgokra mint nyáron.


Van valamiféle biológiai dolog a háttérben, vagy csam szimplán hidegkedvelő vagyok?


Csak azért vagyok kíváncsi, mivel a környezetemben mindenki haldoklik és jajveszékel hogy mennyire utálja ezt az időt, de nekem bejön :)


Válaszokat köszönöm



2021. okt. 13. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A hideg ellen könnyebb védekezni, mert az ember jól felöltözik oszt csókolom. De a meleg ellen nem tudsz. Csak egy légkondis hely adhat igazi menedéket. Ráadásul nyáron kint végezni fizikai munkát nagyon megterhelő. Hidegebb időbe szerintem könnyebb sokkal.
2021. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért mert frissebb a levegő.
2021. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
csak szimplán hidegkedvelő vagy. az emberi idegrendszer bonyolult, rengeteg különféle ok miatt lehet kedvelni vagy nem kedvelni valamit.
2021. okt. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hideg idő a dolgozós idő. Nézd meg hány gazdasági világhatalom van a Ráktérítő meg a Baktérítő között, 1 ujjam sok hozzá, hogy összeszámoljam.
2021. okt. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. okt. 14. 08:08
 6/7 anonim válasza:
100%
Én is szeretem. Nagyon megvisel fizikálisan és mentálisan ha melegem lesz, inkább fázom ha a kettő között kell választani, de a jó a hidegben hogy lehet ellene védekezni és akkor fázni sem kell. Olyan élénknek érzem magam amikor reggel kilépek az ajtón és magamba szívom a friss hűvös levegő.
2021. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a hipotézisem, hogy nedves kontinentális éghajlaton élő emberek számára ennek az időjárásnak ideálisabbnak kellene lennie, mint a nyárinak, hiszen a mostani inkább közepes nálunk.

A hideg ellen lehet védekezni.

Én melegben le szoktam gyengülni, rosszul szoktam lenni (szerintem leesik a vérnyomásom), már 30 fok körül is, de télen 25-26 fokra túlfűtött helyiségekben is érzem néha, hogy fogy az energiám, nem tudok úgy koncentrálni, nehezülnek a végtagjaim (akkor is, ha amúgy friss a levegő; az elhasznált levegőre fulladással reagálok).

2021. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!