Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egyetemista vagyok, lány, 21...

Egyetemista vagyok, lány, 21 éves, informatikai képzésen. Ahogy telik az idő egyre csak jönnek a plusz kilók, nem tudom hogyan illeszthetném a zsúfolt, nehéz napjaimba a helyes táplálkozást és sportot. Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem a sporton fog múlni a dolog hanem a kaján.
2022. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
85%

Próbálj meg minden második nap este futni, csak legalább egy 20-30 percet. Hétvégéken (persze csak ha nem kell diák munkáznod), akkor szintén futás vagy biciklizés. Konditeremre valószínű, hogy csak nyáron lenne időd, ha rendesen tanulsz, az infós szakok nem a legkönnyebbek (proginfót végeztem, úgyhogy tudom). A bevitt kalóriát próbáld meg kiszámolgatni és nézz utána, hogy a magasságodhoz, testsúlyodhoz mennyi az ideális.

Amúgy miután elvégezted a képzést és dolgozol, úgy is lesz energiád a sportra, úgyhogy kitartás.

2022. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, nem egyszerű. Én gazdaságinformatikus szakon tanulok már 4.féléve. A mozgás eléggé hiányzik a hosszú napok végén. Köszi a jó tippeket!
2022. febr. 19. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Azért ez 70%-ban a kaján múlik. Nassolást próbáld meg kiiktatni. Intermittent fasting is bazi sokat segít, főleg egészséges ételekkel kombinálva, amit akár előre összeállítva rendelhetsz is (nem drágább, mint magadnak elkészíteni).
2022. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha zsúfolt a napod, fordíts fele annyi időt a kajálásra és láss csodát.
2022. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kalóriaszámlálás.
2022. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Kevés konkrétumot írtál, úgyhogy azokat írom le, amik nekem beváltak. Egyetem negyedévig én is a te problémáddal küzdöttem, utána fogytam le.

Kis változásokban érdemes gondolkodni, a drasztikus úgysem lenne tartós. Ha sokat nasizol, próbáld meg először ezek mennyiségét csökkenteni, vagy legalább egészségesebb dolgokra cserélni. Ha sok üdítőt, energiaitalt iszol, ezeket hagyd el. Reggelire próbálj meg valami táplálót, egészségeset enni, nekem ez általában megadja az alapot egész napra. Egy zabkását este is bekavarhatsz, reggel már csak meg kell enni, semmivel nem több idő, mint megállni a pékségben egy kakaós csigáért. Ha egész nap egyetemen vagy/dolgozol, vigyél magadnak kaját, csomagolj ebédet, akár uzsonnát is, hogy ne a büfében csábulj el. Próbálj meg többet sétálni, akár csak az egyetemen lift helyett lépcsőzz. Amúgy a sport remek stresszoldó és segíti a koncentrációt is, úgyhogy érdemes rá külön időt szánni. Én is mérnöki msc-n tanulok, mellette dolgozok is, de heti 2x járok terembe. Rengeteget segít, sokkal jobban bírom az ideget, és igaz kevesebb ideig, de sokkal hatékonyabban tanulok. Nyilván nem mondom, hogy hétfőtől vegyél rögtön bérletet, de egy otthoni kis átmozgatás (youtubeon rengeteg egész jó edzés van) is sokat számít, egy idő után igényli is az ember, ha elkezdi. Ha ennyire úgy érzed, nincs időd, a tanulási hatékonyságodon is valószínűleg lehetne javítani, most még félév eleje van, most érdemes ezeknek utánanézni. Az elegendő alvás is tudom, hogy sokszor luxus egyetemistaként, de egyrészt az alváshiánytól is éhesebb leszel, másrészt kevésbé jól tanulsz, ami miatt még többet éjszakázol.

2022. febr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem menj el egy ilyen ttanácsadóhoz és azt is meg tudja mondani hogy mi az (pl a glutén) ami ennyire szökteti felfelé a kilókat. Ő egy tökéletes napi rendet tud neked csinálni!

Saját tanács:

Vegyél egy kondi bérletet és járj el oda a szabadidődben, igyál sok vizet+ ne egyél glutént, kisérletezz hogy mi szökteti neked így a kilókat

2022. febr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Egyetem alatt nagyon nehez erre figyelni. Tudom, mert en is iden kezdtem ujra tanulni es en is meghiztam.

Ami nekem bevalt, hogy reggel ameddig csak tudok (nem vagyok ehes) vizet, gyumolcslevet es superfood porokat vizben elkeverve iszom. Igy picit visszafogytam.

2022. febr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!