Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tényleg a stressztől és a...

Tényleg a stressztől és a fáradságtól lehet légszomjam, vagy ez valami komolyabb egészségügyi probléma lehet? Esetleg tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Még 2 éve márciusban kezdődött, hogy este futás közben rámjött a légszomj és nem akart egész nap elmúlni. Másnap azt hittem elmúlt, de ugyanúgy a semmit tevés közben rámjött. Eleinte durvábban, csak rendszeres nagyon mély levegő vétellel éreztem, hogy elegendő levegő van a tüdőmben. Utána már szerencsére enyhült, de pár nappal később már szúrt is a mellkasom. Az orvos annyit mondott, hogy pihenjek. Egy hét után jobb lett, de azóta is többször visszatért, de már nem annyira durván, nem volt szükségem akkora levegő vételre. Tavaly tavasszal voltam vele egy másik orvosnál, ő beutalt a kórházba, vettek vért, csináltak mellkas röntgent, de annyit mondott az orvos, hogy fiatalkori stressz, de ezzel nem éreztem magam előrébb. Sajnos a városomban lévő kórházban sokkal durvább tünetekkel, más problémával is hazaküldtek annyival, hogy pihenjem ki magam, igyak sok folyadékot.

Most elég náthás vagyok, egy 100as zsepi simán elmegy 1-2 nap alatt, levegőt így is nehezen kapok, de már kezdek kilábalni belőle, viszont most megint rámjött ez a légszomj, de most hasonlóan durván, mint első alkalommal. Úgy érzem, ha ásitok egy nagyot, akkor egy kis időre elmúlik, de sokszor nem jön össze az ásítás, hiába érzem az ingert. Ebből gondolom, hogy a fáradságnak is köze lehet hozzá, de annyit alszok, amennyit mindig szoktam, nyáron is jártam dolgozni, szóval ennyi alvás mellett nem voltak ilyen problémáim. Persze azért szoktam stresszelni az iskola miatt, de annyira nem, hogy hagynám az egészségemet tönkre menni miatta, azért el tudom engedni a dolgokat, ezért nem is érzem magam annyira stresszesnek jelen pillanatban, így nem tudom mennyire befolyásolja ez a légzésem. Másrészt, ha fiatal koromban a stressz ezt okozza, akkor mi lesz később?

Valakinek esetleg vannak hasonló tapasztalatai? Mit lehet ezzel tenni?



2022. okt. 19. 19:35
 1/1 anonim ***** válasza:
A háziorvos a kapuőr a további vizsgálatokhoz. A pánikroham ennél hamarabb lemegy elvileg, szóval lehet ez akár asztma is.
2022. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!