Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miert van az,hogy melegebb...

Miert van az,hogy melegebb szobabomersekleten (25-26 fok) sokkal rovidebb idotartamu alvas utan kipihenten ebredek?

Figyelt kérdés

A 22-23 fokban meg orakkal tovabb kell aludnom ugyanahboz a kialudfsag erzethez.


Minden velemeny,magyarazat,otlet erdekel.



#Pihenteto alvas mennyisege #Szoba homerseklete
2023. jan. 26. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szimplán nem tudsz többet aludni a meleg miatt.


Az alvás nem olyan, hogy 2x kevesebbet alszol és akkor fáradtnak fogod érezni magad. Lehet csak hetekkel később jön ki a nem kielégítő alvás eredménye.


Ezért van az is, hogy “behozni” sem lehet az alvást, ha minden nap 5 órát alszol, de a hétvégén 12-t, ugyanolyan mosott sz.r leszel hétfőre.

2023. jan. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 26 fokon megy a klíma a szobában, ha kinn 0- -3 fok körül van, viszont nyilván kevesebb a szoba hőmérséklete.


Meglepődtem eléggé, de én is jobban aludtam.

Nyilván 30 fokban nem tudnék (volt hogy véletlen sikerült a kályhát úgy bedurrantani) na akkor nyitott ablak mellett aludtam.


Szerintem hidegben energiát emészt az, hogy a tested melegen tartsa magát.

2023. jan. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csabi34 ***** válasza:
100%
Az optimális hőmérséklet a szobában az alvás idejére 18-22 fok között van. Ha a szobában túl meleg van, a testhőmérsékleted emelkedhet, ami nehézzé teheti az elalvást, és rövidebb alvás időtartamát eredményezhet. Emellett, ha a szobában túl meleg van, ez is nehezítheti az elalvást, mert gátolja a test hőleadását. Az alvás minősége is romolhat hosszú távon, mert a túl meleg környezetben a testünk nehezebben tud pihenni.
2023. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vszeg azért kelsz korábban mert nem tudsz aludni.


26 fok az rengeteg :(

2023. jan. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Azért ébredsz fel, mert ilyen melegben nem lehet jól aludni.

Eddig életem legjobb alvása szabad ég alatt volt egy matracon, totál berúgtunk éjszaka, egy hálózsákban aludtam, Max. 15 fok körül lehetett éjszaka, még másnapos sem lettem utána.

2023. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szegények találták ki, h 18-22fok
2023. febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!