Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lesz bajom, ha Kalmopyrinre...

Lesz bajom, ha Kalmopyrinre beveszek egy Cataflam dolot?

Figyelt kérdés

A Kalmopyrint kb délben vettem be, mert kicsit meg vagyok fázva, kapar a torkom.

Azóta meg megjött, és nagyon erősen görcsölök ezért kéne a Cataflam (az van itthon)


2023. jan. 28. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Bevehetsz.
2023. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. jan. 28. 13:08
 3/8 Csabi34 ***** válasza:
53%
A Kalmopyrin és a Cataflam együtt való használata általában nem javasolt (mondjuk ha egyszer megtörténik az nagyobb bajt nem okoz), mert mindkét gyógyszer a non-steroid gyulladáscsökkentők (NSAID) csoportjába tartozik, és együttes használatuk növelheti a gyomor-bélrendszeri szövődmények kockázatát. A menstruáció okozta görcsök kezelésére ajánlott alternatívák lehetnek a mefenamát, ibuprofen, naproxen és a diklofenak. Vagy legalább 4 órát kell hagyni Kalmopyrin és Cataflam bevétele között.
2023. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Semmi baja nem lesz attól, hogy egyszer beveszi. Ez minimális adag. A szervezetét kifejezetten azzal károsítaná, ha 4 órámn át hagyná magát szenvedni. Senki nem kérdezte, hogy általában javasolt-e vagy sem, továbbá senki nem kérdezte az alternatívákat, tekintettel arra, hogy cataflamja van otthon és pont. Ami mellesleg diclofenac.
2023. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te valami gyógyszerész vagy, utolsó, hogy ilyen vadbaromságokat írsz egy ilyen kérdéshez?
2023. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy képzelted ezt?
2023. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bevettem, és jól vagyok azóta.

Nem tervezek máskor ilyet, most se terveztem, elég kivételes eset volt, mert egy kisebb megfázás pont összejött a ciklusommal. Nem szoktam görcsölni se ennyire, vagy legalábbis nagyon ritkán.

Most viszont azt hittem kinyúlok.

Szerintem a válaszoló arra gondolt, amit te is írtál hogy egyszeri alkalomból még nem lesz baj.

De hogy le van írva hogy hosszú távon mire van nem jó hatással, kedvező lehet azoknak, akik utólag olvassák a kérdést, mert ha csak az van itt hogy simán lehet a 2-t, és valaki elkezdi rendszeresen együtt szedni, az már lehet hogy "megérződik", míg egyszeri alkalommal nincs ilyen.


Érthető, köszönöm a válaszokat!

2023. jan. 28. 20:50
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Egyszeri alkalom is kockázatos, de örülök, hogy nem lett bajod, és hogy jobban is lettél azóta.
2023. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!