Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha savasat büfögök, akkor...

Ha savasat büfögök, akkor hányni fogok? (Félek a hányástól.)

Figyelt kérdés

2023. febr. 27. 01:47
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem.
2023. febr. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hányás előtt jellemzően hányinger van. Amúgy nagyon nem kell félni egy hányástól csak legyél a WC közelében, aztán hadd szóljon, aminek ki kell jönnie, az hadd jöjjön.
2023. febr. 27. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kis reflux. Vegyél be egy Rennie tablettát.
2023. febr. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 NTBS ***** válasza:
94%
Nem.
2023. febr. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SIMÓ ANNA-MÁRIA válasza:
91%
Nem hánysz ! Azért olyankor vigyázz a táplálkozásra, több erjesztett ételt egyél.
2023. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!:)

Nem volt semmi baj!

2023. febr. 27. 20:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszatérően böfögsz savat, sajnos ki kell vizsgáltatni. Mert ha nem csak néha történik meg akkor az nem "kis reflux", hanem az reflux, ami romolhat és idővel súlyos problémákat tud okozni, ha nem kezelik.


Egyébként nagyon sokáig én is rettegtem a hányástól. A mai napig megmaradt az a reflex, hogyha már elkerülhetetlen a hányás, elered a könnyem. Innen tudom, hogy nem érdemes küzdeni ellene, ha már könnyezek... De a félelem elmúlt, méghozzá úgy, hogy egyszer sikerült pont annyit innom, hogy csak kicsit voltam részeg, de a gyomrom már nagyon nem volt jól. És ebben a helyzetben az ember azt kívánja, bárcsak megszabadulna attól, ami a rosszullétét okozza, és ilyenkor ledugja az ujját a torkán. Életemben nem esett még olyan jól a hányás, és sokkal jobban lettem utána. Megtanultam, hogy hányni jó, ami ki akar jönni, az okkal akar kijönni, és nagyon rossz bent tartani. Tudom hülyén hangzik, de ha megtanulod kontrollálni a hányást, illetve rájössz hogy mennyivel jobb utána, meg az is jobb, ha nem húzod el a szenvedés idejét, akkor szép lassan elmúlik a rettegés. Én már nem félek a hányástól, sokkal jobban utálom, amikor hányingerem van, de nem tudok hányni. De a könnyezés megmaradt, ami ilyen jó kis jelzés, hogy mindjárt jön a kisróka :D

2023. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Moon_Walker ***** válasza:
7-es bulímia fincsi mi?
2023. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!