Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nárcisztikus ember vagyok mit...

Nárcisztikus ember vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés

2023. aug. 11. 10:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Embernek nem mondhatnám magam, úgy érzem elrontottam mindent. De vajon jó érzés-e ez amit érzek? Mert a szüleim szemébe én nem vagyok rossz de a párom pedig érzem hogy szenved mellettem. :(
2023. aug. 11. 11:10
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A narcisztikusok elég ritkán ismerik ezt fel magukban. Neked hogy sikerült? Mik a tüneteid?

Ez az elrontottam mindent inkább a depressziósok "kedvenc" mondata.

2023. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindig azt akarom hogy igazam legyen, sokszor és várom hogy elismerjenek. Ha valami nem teljesen úgy történik amit és ahogy én szeretném akkor robbanok. Ha nem történik meg akkor még jobban hisztizek és túl gyülemlik rajtam a rosszindulat és a cinikusság eléggé gonoszul nyilvánulok meg, nem szidom senki anyját de eléggé megtudok bántani csúnyán másokat és a hibáikkal amik szerintem nem megfelelőek vagy a helyzet alapján amit képviselnek. Szóvá teszek dolgokat elég csúnyán és úgy érzem hiába akarom kompenzálni az alábbiak alapján amiket itt olvastam szinte tükörképe vagyok azoknak a nárcisztikusoknak amiket másokról mondtak. Sok mindenbe egyet értek magammal, nem akarom bántani a páromat annyira szeretem de úgy érzem hogy nem tudom mit tegyek, anyám eléggé manipulatív hozzájuk nem tudok fordulni mert nem meggyőzően beszélnek csak amit ők akarnak hallani azt mondják el. Negatív vagyok és borúlátó depressziós is egyébként vagy szorongó de úgy érzem ez már nem csak annyi amit régebben is gondoltam, hanem már sajnos több gond. Hangos vagyok és tiszteletlen, de a családom is erre sarkal és nem tudom én látom e rosszul vagy ők és ha ők akkor én vagyok e valóban az (ami szerintem igen) vagy csak a helyzettől függ. Eléggé antiszociális is vagyok csendes típus, nem igazán lehetne megmondani rólam. Mit kellene tennem?
2023. aug. 11. 13:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon jó, hogy ezeket már így meg tudtad fogalmazni. Ez egy eredmény, amit te most már elértél. Kicsit örülhetsz ennek.

Vannak mások is, akik hasonló dolgok miatt érzik magukat rosszul, ez erőt adhat, nem vagy egyedül.

Egy pszichoterápia lenne a legjobb számodra. Ez lehetne a következő lépés, amit megtehetsz magadért és a kedvesedért, kettőtökért, és a te saját jövődért.

Hány éves vagy, fővárosban élsz-e?

A fővárosban van ingyenes terápia is, a többi várost nem tudom, de egy-egy lehet ott is. Ha van kereseted, pénzed, akkor a fizetős terápiák is szóba jöhetnek.

A narcisztikus elvárás, tökéletességre törekvés lehet egyfajta öngyógyító próbálkozás is, hogy legalább ez vagy az tökéletes legyen körülötted, ha amúgy ennyit kell szenvedned. Tehát ha a szenvedés okát fel lehetne számolni, akkor kevésbé lenne szükséged arra, hogy minden tökéletes legyen körülötted, mert nem lenne ennek akkora jelentősége.

2023. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, sajnos Borsodban élek nem pesten, és még pénzem sincs rá, még csak most indul be a karrierem. :/ Az sem túl sok pénzel, de várni se akarok sokat mert félek addig elhagy, mostanában elég sokat veszekedünk.
2023. aug. 11. 13:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért a kerületi pszichiátriára elsétálhatsz, hogy utaljanak be, hátha sorra kerülsz.

Nekem sokat segítettek a könyvek is.

Mivel a párkapcsolatod is veszélyben van, lehet, hogy egyből azzal kéne kezdeni. Azon belül is sok lehetőség van gyógyulásra.

Ez a könyv pl. 5 alapvető hibát ír le, ahol a párok elrontják.

[link]


Ezek az

- igazság hajszolása

- irányítás

- gátlástalan önkifejezés

- megtorlás

- bezárkózás


Tehát azt pl. megtehetnéd, hogy megveszed ezt a könyvet:

[link]

és együtt elolvassátok, lehet, hogy ez is elég lenne ahhoz, hogy javuljon a helyzet.

Ha nem kapod meg, akkor könyvtárból vedd ki.

Múltkor láttam egy hatalmas könyvet, ami a nárcizmusról szólt, asszem ez az:

[link]


De itt is vannak könyvek a témában, amik alapján próbálhatsz magad változni:

[link]

a neten vannak rövidebb szövegek is, ha ezek túl hosszúak.

2023. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Neliah669 válasza:
Minden megyeszékhelyen van tb támogatott terápia, Miskolcon is. Illetve online is. Nézz szét a neten és jelentkezz.
2023. aug. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!