Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért magas futás közben?

Miért magas futás közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Voltam kardiológián ott nicns baj a szívemmel. De lassú futásnál 5-kmert szoktam 160-170 a pulzusom. Elvileg ez sok. De ennél lassabban már nem tudok futni. Nincs bajom nem szédülök meg bírom is. De azt írják sok helyen hogy ez magas pulzus... Mit tudok tenni ellene?

173cm/72 kg vagyok és fiú.


2023. aug. 14. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy sok? Ez teljesen átlagos érték futásnál!
2023. aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondják hogy ez sok... Hogy 140-150-nek kellene lennie. Van egy pulzus mérőm azért tudom mennyi ( mellkasi).
2023. aug. 14. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 20 év versenyszerű labdarúgás után (bár kb 4 év intenziv sport után) kezdtem el 2-3 honapja futni. 5 km-eket futok, heti 3-4 alkalommal, mert mozgás nélkül lehet élni de nem érdemes :)

Nekem 160 és 170 között szokott lenni. Ha kicsit rágyorsitok akkor 178 is rövid ideig. Szerintem teljesen oké vagy! Ne izgulj ezen!


Azt figyeld meg inkább, hogy amikor abbahagyod és megpihensz, akkor mennyi idő alatt megy kb 95-re vagy alá. Ha ez sok időbe telik (pl fél óra) akkor szívgond lehet a háttérben. De ha az is szépen lemegy 100 alá akkor végképp nincs okod aggódni.


Persze egy kardiologus és/vagy sportorvosi vizsgálat hobbi/amatőr sport esetén sem árt. Ugy tuti megnyugszol ;)


Jó sportolást :)

2023. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem sok ez, teljesen normális. Akkor van gond, ha nem megy hamar vissza normál állapotba.
2023. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi! :)
2023. aug. 16. 14:37
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát másfél éve voltam kardiológián. Ultrahang, 24h ekg, terheléses ekg volt. ott nem láttak semmit. Akkor nem szükséges megint elmenni?
2023. aug. 16. 14:38
 7/9 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok.
2023. aug. 16. 14:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmi szükség rá! Versenysportolók fél évente járnak sportorvoshoz, de ha akkor minden oké volt, nincs tüneted a mindennapokban és sport közben sem, akkor semmi okod aggódni. Viszont, ha bármit tapasztalsz akkor menj egy ujabb EKG-ra, sziv UH-ra, de nem kell tulragozni ezt. Az viszont nagyon jó, ha voltál ilyeneken másfél éve.

Szóval fuss, szaladj, sportolj és élvezd az előnyeit :)

Hajrá :)

2023. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2023. aug. 16. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!