Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire normális ez a kénysze...

Mennyire normális ez a kényszer alvásrend,nameg eleve ezek a műszakok?

Figyelt kérdés
Különleges műszakban dolgozom,ami azt jelenti, hogy éjfél és fél egy között kezdek a telephelyen, fél egytől három óra pár percig vezetek. Fél négytől hétig várakozás, afféle szabadidő, aztán kezdődik a második felvonás. Negyed 8-tól délután negyed négyig megint vezetés. Aztán tényleges szabadidő munka után,amit muszáj ilyenkor és nem munka előtt eltöltenem,mert bevásárlás, ügyintézés, élet,stb. bármi. És este héttől 11-ig alvás. Majd előről. Igen,ezt komolyan gondolják már lassan két éve. Most én kapnám meg ezt a saját műszakot. Mondom, két éve van így egyenként, azelőtt nap váltótársrendszer volt, egy nap munka,egy nap szabi,egy nap munka, egy nap szabi,ez így hétfőtől péntekig,a hétvége akkor is és most is szabad,de akkor is gáz. Most vonatkoztassunk el attól, hogy én ezt majd bevállalom e jövő hónaptól vagy nem,eleve felmerült bennem, hogy ezeknek a körülményeknek milyen élettani,de inkább egészségi következményei lehetnek? A pénz egyébként közepes, nem rossz,a megbecsülés szó szerint 0.
jan. 22. 20:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk kollégámnak sem jobb, ő szeptember óta hajnali egykor kezd,majd egytől fél négyig vezet, majd közel négy óra szabad és reggel nyolckor neki is kezdődik a második felvonás. Annyi, hogy az ő számának negyven perccel több pihenője van délelőtt, illetve ő délután kettőkor végez kereken.
jan. 22. 20:05
 2/8 A kérdező kommentje:
Ősszefoglalva: az ezekből a konkrét munkarendekből milyen (esetleges) egészségügyi kár,fizikai, mentális származhat? Rákos megbetegedések? Egyéb komoly elváltozások? Aki ért hozzá vagy hozzászólna,ellátna bármilyen tanáccsal,azt megköszönném.
jan. 22. 20:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ahhoz a hajnali szabadidőhöz: persze, én írtam úgy,de szerintem mindannyian megegyezhetünk abban, hogy az se nem pihenés,se nem szabadidő, hogy ott vagy a járművedben, ráadásul akkor max diszkó van nyitva. Semmilyen kikapcsolódási lehetőség.
jan. 22. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem normális és egészségtelen. Még ha 4-től 11-ig alszol az is csak 7 óra alvás és semmi életed nem marad.
jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen sajnos
jan. 22. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
És ez heti hányszor?
jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindkettő beosztás hétfőtől péntekig. A hétvége szabad. Régebben úgy volt, hogy mondjuk hétfőn te csináltad, kedden más, így egy nap pihi, szerdán te, csütörtök pihi, péntek te, hétvége szabad volt akkor is, hétfőn pihi, kedden te és így tovább. Most beszélik a kollégák, hogy tervbe van véve, hogy ezt visszaállítják,mert a kolléga,akit írtam, hogy szeptember óta csinálja a másikat,na ő december elején kb érezte, hogy fáradékonyabb, úgy általánosan rosszabbul volt másfél hónapja kb. Na emiatt csináltatott egy vérvételt,ami nem egy jó eredményt mutatott (ahhoz képest, hogy amikor szeptemberben megkapta ezt, csináltak egy labort meg egy orvosi vizsgálatot az üzemorvossal, hogy alkalmas e a műszakra) és pár hónap alatt hihetetlen mértékben mást mutat a vérképe,meg magas vérnyomása is elkezdett lenni. Na emiatt ezeket a horror számokat meg akarják szüntetni. Az sem normális egyébként, hogy a kettő nappalos,aki háromkor kezd,ők ketten végeznek fél négykor délután.
jan. 24. 18:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez így heti 48 óra, amiből szép nagy túlóra kerekedik a munkaidőkeret végére.
jan. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!