Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáradság ellen mit lehet tenni?

Fáradság ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, szakdogát írok, stresszes vagyok a hétköznapok miatt is, a családi helyzetem miatt is, a szakdoga miatt is, az egyetemi órák miatt is....


Vérvételen voltam. A labor eredményen nagyjából rendben van. A cukor az 6,1 a koleszterin összes érték 5, 36.

Tavaly kezdetleges IR-t diagnosztizáltak nálam. 160 grammos diétát kellene tartanom, ami hol sikerül hol nem. A számolásba van mikor beleőrülök, de próbálok figyelni az ételekre. Teljes kiőrlésű ételeket eszem és próbálok zero, 0% hozzáadatott ételeket fogyasztani legalábbis ami az édességet, kávét illeti. Édesszájú vagyok nehéz számomra elhagyni az édességet. Endokrinológus szerint, ha nem megy lejebb a cukor a következő időpontomig ( 1 hónap) akkor a Merckformin cukor gyógyszer el kellene kezdenem szedni illetve a koleszterinre is mondta, hogy magas arra is figyeljek oda.


Mozogni nem mozgok, csak annyit még biciklivel elmegyek a buszig.

Rettentően fáradt vagyok, kb éjfélig vagyok fent és 6-7 órakor nem tudok felkelni. Beállítom az ébresztőt és van hogy meg sem hallom. 8 körül is alig tudom kinyitni a szemem, de van hogy elhúzódik 9-ig.

Mivel van dolgom nem kevés, nem szeretnék 8-9ig aludni. Az sem opció, hogy feküdjek le este 9-10 órakor mivel a szakdoga után kutatok vagy épp az órákra beadandót csinálok, jegyzetet írok.


Endokrinológus szerint azért vagyok fáradt mert nem mozgok.

Ha valamit mozognék tényleg jobb lenne a helyzet?

Van egy aerobik jellegű óra, amire szívesen eljárnék. Este kezdődik 6-tól tat 7-ig , de nyilván akkor fél6-kor el kell indulnom itthonról amihez úgy 5kor azért már kéne készülődni. haza érek fél8 biciklivel és akkor ott vagyok, hogy fürdök eszek, előkészülök megint a tanuláshoz, tehát 5-től 8-ig nem a dolgommal foglalkoztam. Tehát nekem 3 órát elvesz az, ha elmegyek 1 héten 1x, ha 2x akkor 6 órát. Itthon egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy én videóra ugráljak. Ha itthon vagyok én ülök a gép felett, asztal mellett és tanulok. Ha mozogni szeretnék nekem muszáj elmennem itthonról mert különben minden mással foglalkozom, ami a teendőm.


Nem tudom mi tévő legyek.

Jobb lenne ha mozognék?

Szívesen mennék de közben meg annyira idegesít az a 3 (vagy 6) óra, hogy akkor haladhatnék a dolgozattal és nem azt csinálom. (1 hónapomon van rá) Illetve nem tudom használna e nekem ez a mozgás, vagy haza érek és még jobban lefáradok.


Este lefeküdtem éjfélkor és 8 körül úgy fogadtam a szemem, hogy ne csukódjon vissza. Nem tudom mit csináljak, hogy fitt legyek. Energia italt néha iszom meg kávét de nem jobb a helyzet...

Szeretnék is mozogni de idegesít is hogy közben a dolgozattól veszem el az időt....


febr. 17. 12:47
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Látom, hogy az étkezésre próbálkozol odafigyelni, ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy este már nem jó nehéz ételeket enni. És próbálj meg sok zöldséget!


Sport. Reggel, menj el futni a környéken, nem kell sokat egyszerre, 4-5 km már jó. Ha van erdő-mező, még jobb, jobban kíméli a térdet, ízületeket, mintha aszfalton futnál. Nehéz lesz felkelni, de a friss levegő, a menetszél felfrissít, a mozgás felpörget.


Ami még egy próbát megér, hogy ébredés után elmész zuhanyozni, nem hideg, de nem is meleg vízzel. Az is felébresztene.


Illetve nézz utána, hogy milyen alvástechnikák vannak, mik segítenek, hogy az alvásod jó minőségű legyen. Igen, az nem jó, ha előtte éjfélig túrod a netet, nézed a monitort, de nyilván vannak adott dolgok, amiket meg kell csinálni, ez érthető természetesen.


Viszont elengedhetetlen, hogy a napirendeden változtass, optimalizálj, priorizálj. Hosszú távon nem egészséges, amit leírtál.


Sok sikert :)

febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Igen én is tudom, érzem hogy hosszútávon ez nem oké de jelenleg a szakdolgozat az első, aztán megpróbálok egy rendszert vinni a mindennapokba.

febr. 23. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!