Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 65 éves, sportos testalkatú...

Senior Séf kérdése:

65 éves, sportos testalkatú férfi esetében a 150/85 vérnyomás igényel gyógyszeres kezelést?

Figyelt kérdés

febr. 21. 10:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Miért tetted fel a kérdést, ha nem releváns a válasz?
febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Az, hogy a huszonéves fiatalok kérlelhetetlen magabiztosságával mindenkinél jobban tudsz mindent, nem predesztinál arra, hogy mindenkit lehülyézz."


46 éves kutatóorvos vagyok (természetesen ezt sem kell elhinned, akár a Bibliát, vagy a Framingham study eredményeit a szív és érrendszeri rizikóról.)


De teljesen igazad van.

Felnőttként jogod van úgy dönteni, ahogy akarsz, nyilván viselni is kell a döntésed következményeit. Mondjuk ahhoz képest, hogy te tetted fel a kérdést itt egy anonim fórumon, úgy látom, hogy magadban már előre eldöntötted a választ, gondolom, ezek szerint jobba ntudod a választ az ezzel foglalkozó szakembereknél is.


Javasolom, hogy "kérlelhetetlen magabiztossággal" keress rá a neten a Dunning-Kruger hatásra, és értelmezd azt is.


[link]

febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
46 évesen főleg nem kellene lehülyézni másokat. Nem, nem döntöttem el előre. Fogalmazzunk úgy, hogy hajlok nem elfogadni a gyógyszer szükségességét, de mivel nem tartom magam tévedhetetlen géniusznak, és a közvetlen környezetemben e témakörben a reumatológus lányom legnagyobb bánatára is csak a dokim véleményét tartom meghatározónak, minden kötelezettség nélkül megkérdeztem tőletek, hogy mit gondoltok.
febr. 23. 15:36
 14/21 anonim ***** válasza:

Felmerül akkor esetleg hogy válassz naprakészebb tudású, fóliasisakot nem viselő háziorvost:

A megengedhető vérnyomásérték egyenlő az életkor 100 definícióját még nagyanyámtól hallottam (isten nyugosztalja), de ezt az egyetemen már az 1990-es években sem így tanították (valszeg már korábban sem).

A reumatológus lányod is valószínűleg kompetensebb a témában, mint a háziorvosod: lehet, hogy van belgyógyász szakvizsgája is, de gyarorlaton biztos volt belgyógyászaton, hallgass inkább rá.

Hidd el, hogy a gyógyszeripar nem a te gyógyszereden fog meggazdagodni (pl. egy ramipril 5 mg, ami talán elég is volna belekerül kb. 600 Ft-ba havonta, amiből neked 120-t kell kifizetni), és az orvosszakma sem tudna annyira korrupt lenni az egész világon, hogy csak a gyógyszergyárak profitja érdekében hamisítsanak meg ezernyi klinikai vizsgálatot és tucatnyi szakmai ajánlást.

febr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, meggyőztél.

"Hidd el, hogy a gyógyszeripar nem a te gyógyszereden fog meggazdagodni". Ebben biztos vagyok! D Szinte babonás ellenérzés van bennem a gyógyszerek iránt. Csaknem 26 éve az autoimmun bokaízületi gyulladásommal (arthritis psoriatica) kerültem a főorvosnak frissen kinevezett fiatal barátom osztályára. Nagy lendülettel fogott bele. Az én esetem miatt képes volt a neten országos konzíliumot összetrombitálni, ahol aztán közös erővel perorális szteroidot irányoztak elő. Közben az osztályon dolgozó feleségemtől megtudtam azt is, hogy 9-12 hónapon belül tolószéket vizionáltak nekem. Ha nagyon bevágódok a jóistennél, akkor talán két évet. Methotextrát, hogy az isten rakja a kopaszok közé a kitalálóját is! Másfél éven belül csak gyűltek a különböző új tüneteim, és az azokra, illetve azok mellékhatásaira felírt (párhuzamosan szedendő) "gyógyszereim". Amikor a nyolcadikat írták fel, és szikrányi javulást sem tudtunk elkönyvelni, akkor durrant be az agyam, és borítottam kukába a gyógyszeres fiók teljes tartalmát, és vettem saját kezembe a sorsomat. Több mint húsz évig egy nyamvadt Algopyrin se volt a számban, csak pár éve szedek (jobb meggyőződésem ellenére) a cukromra Meforalt.

Zárószóként mesélem el, hogy az elmúlt években a tolószék helyett kipipáltam a bakancslistáról a lovaglást és az ejtőernyős tandemugrást. Most viszont valóban fenyeget a tolószék, de nem a bokám, hanem ezúttal a csípőm révén. Persze nem mondom, hogy a bokám rendben van. De étrend- és életmódváltással a frontos és a túlerőltetett napoktól eltekintve minimalizáltam a gyulladást, s vele a fájdalmat.

No, mindent egybevetve köszönöm a türelmedet. Miden jót!

febr. 23. 17:52
 16/21 anonim ***** válasza:

14-es vagyok: Félreértettél: nem akarlak meggyözni. Nem vagy a betegem, még ha az volnál, akkor sem érdekelne, ha nem akarod követni a tanácsaimat: a te életed, én max. csak a konzulensed lehetek. Igazából csak azért írom ezeket, 12-essel egyetemben, hogy az orvoslás jelen állásának megfelelő információk alapján tudj dönteni:

- A metotrexátot (ami egy kemoterápiás szer) nem lehet összehasonlítani egy vérnyomáscsökkentővel. Nem azt mondom, hogy a vérnyomácsökkentőnek nem lehetnek mellékhatásai: lehetnek, de biztos lehet olyat találni, amit gond nélkül tudnál szedni.

- Ahogy az 15-ből kiderül, cukorbeteg vagy, tehát az esetedben az ajánlások még alacsonyabb vérnyomás célértéket javasolnak, attól függően, hogy van-e legalább mikroalbuminuriád vagy nincs.

- Az éremnek két oldala van: mi történik, ha nem rendezed a vérnyomásodat? Szívelégtelenség, stroke, szívinfarktus, veseelégtelenség emelkedett rizikója, amik egyébként lehet, hogy végül nem fognak elérni, de ha mégis, akkor onnan már nehezebb lesz szépíteni.

De ne higgy nekem, higgy a lányodnak, vagy kérd meg, hogy hozzon össze egy belgyógyásszal.

febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A stroke-kal kétszer kezet fogtam már. TIA formájába beköszönt, pedig akkor még bőven jó volt a vérnyomásom. (Nem mentem vele dokihoz.) Tudom, hogy ennek tükrében egyenesen őrültség játszadozni a tűzzel, de bassza meg,ha menni kell, hát menni kell. Szép életem volt, méltó befejezés lenne egy gyors elmúlás.
febr. 23. 18:57
 18/21 anonim ***** válasza:

14, 16 vagyok: a stroke nem feltétlenül jelent meghalást: jelenthet hónapokig - évekig tartó tolószéket, ágybanfekvést, hónapokig tartó szédülést, beszédképtelenséget.

Dehát, te tudod…

febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Látom, itt magasan kvalifikált szakemberek vannak, megkérdezhetem, hogy mi van, ha a per magas? 90-100 körül van.
febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19: a diasztolés magasvérnyomásról kevesebb adat van, és kevésbé is szoktak vele foglalkozni, de a 80, főleg 90 Hgmm felett már annál is kimutatható az érrendszeri betegségek rizikórmelkedése. Tehát egy 90-100 körüli disztolés vérnyomás is kezelést igényel, akár normális szisztolés értékek esetén is.


[link]

febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!