Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Felálláskor szívdobogás érzés?

Felálláskor szívdobogás érzés?

Figyelt kérdés

Megvolt minden vizsgálat. Szívultrahang, EKG, terheléses vizsgálat (bicikli), 24 órás vérnyomás és szívverés holter. Hormonok ellenőrizve. Teljes vérkép. Cukorszint megnézve. Pajzsmirigy megnézve.


Semmivel sincs gond. A vérnyomásom általában 130 / 80, de majdnem 195 cm vagyok, meg 80 kg, azt mondta az orvos, ehhez kell is az a 130-140-es vérnyomás, ami teljesen normális még. Azt mondta, mind pszichés.


De mégis mit tehetnék a szívdobogás érzés ellen? Elvileg a pulzusom szökhet fel akkor? 19 éves vagyok. Az orvos azt mondta az összes vizsgálat után, hogy nincs szükségem gyógyszerre.


márc. 14. 18:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha orvoshoz, vagy tömegbe megyek, 160 is tud lenni a vérnyomásom, a stressz miatt. Azt oké, teljesen megértem. De a szívdobogás érzést nem tudom hova tenni. Az, hogy gép elől dolgozok és napi 8-10 órákat ülök, az számít? Elvileg a szívem érfalai is gyengék, és erősítenem kellene őket. De introvertált típus vagyok. Nem szeretek sétálni, kocogni. Mivel tudnám még, amivel nem kell emberek közé menni feltétlenül? Itthoni bicikli vagy futópad?
márc. 14. 18:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Pánikbetegséged/szociális fóbiád van. Ilyenkor teljesen normális a magas vérnyomás is és a szívdobogás érzés is.


Érdemes lenne egy pszichológust felkeresni.


Az ülő életmód valóban növeli az esélyét a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának de 19 éves korban ez az egy rizikó tényező nem lesz elég, hogy gondot okozzon.

márc. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pánikbetegségem az volt, és járok terápiára, de ez egy nagyon hosszú út és idő sajnos, de rengeteget haladtam. 2 éve olyan rohamaim voltak, hogy állandóan halálfélelmem volt. Ezt 2 év terápiával sikerült rendberakni. De nem is nevezném pánikbetegségnek, mert ezek inkább csak pánik reakciók bizonyos élethelyzetekre, valós pánikbetegség az én véleményem szerint nem létezik, mert mindenkinél más-más élethelyzet váltja ki az ilyen pánik szerű reakciókat, amire mi reagálunk.


Hogyan tudom erősíteni a szívemet?

márc. 14. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Olvastam a neten egy úgynevezett POTS betegségről, ami kísértetiesen hasonlít a te panaszaidra. Nem értek hozzà, csak érdekesnek talàltam és megjegyeztem. Nézz utána a neten, lehet ez a baj!
márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó. Utána néztem. Ha jól látom, ez igazából nem súlyos betegség, nem befolyásolja az életminőséget?
márc. 14. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!