Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vércukormérő szenzorról...

Vércukormérő szenzorról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok cukorbeteg. Szeretném monitorozni a vércukromat, de a tűt és a minimális fájdalmat se tudom elviselni. A neten böngészve találtam rá ezekre a bőrre felhelyezhető szenzorokra amik folyamatosan nézik a cukorszintet és appon keresztül jeleznek is ha esetleg baj van. Az a probléma, hogy a honlapjukon található leírás sem túl alapos szerintem.

Van tapasztalatod vagy ismerősöd aki használ ilyet?

Tényleg ennyire drága? Azaz ha jól értelmezem, akkor a 2 hetes 'adag' ilyen 20-30 ezer forint? Szerencsére nekem inkább csak tapasztalat miatt kellene, ez alapján akarnék formálni az életmódomon.



ápr. 2. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked az teljesen felesleges. Nem tudom milyen adagról beszélsz, de akkor az valószínűleg olyan, amihez van inzulin pumpa is, de azok baromi drágák, jó lenne pontosítani, meg honnan szerzel bele inzulint? Látensen nem tudunk nyilatkozni. Amúgy ezek a mérők is mikrotűkkel vannak a bőrben, kapillárisokat monitoroznak, tehát ott is benned van valami és a higiéniára nagyon kell figyelni. Jobb a sima mérő, ki lehet bírni azt a pár tűszúrást hetente.
ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, azért is írtam hogy adag mert nem jutott eszembe más, de mondjuk egy ilyen szett 2 hétre van, nem? Természetesen nem akarok inzulinozni, hogyan is tenném, nem írná fel az orvos, meg amúgy se vagyok hülye.

Pusztán monitorozásra akarom használni, és épp ez tűnik a legideálisabbnak. Kíváncsi vagyok pl hogy éjjel leesik e a cukrom. Nyilván nem fogok felkelni és szurogatni magam. Illetve a szerveztem milyen ételekre, étel kombinációkra, testmozgásra, plusz étrendkiegészítőkre hogy reagál.

Ha ez ennyire költséges akkor tartok 1-2 ilyen kísérleti fázist és az alatt megprobalom ezeket megnézni. Ha kicsit olcsóbb lenne akkor folyamatosan is szívesen használnám.

ápr. 2. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mennyi időnként kell cserélni, ilyesmi, de linkeld már be, mert így baromi nehéz válaszolni akármire is. Mit jelent nálad az adag, még ezt mindig nem értem. Amúgy felesleges és tortúra, éjjelre szintén felesleges.
ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyenre gondolsz?:

[link]

ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmit néztem. Konkrétan ezt: [link]
ápr. 3. 12:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt ugye tudod, hogy kell kalibrálni? Ráadásul, igaz, hogy csak 1x 2 hétben, de bele kell lőni a bőrbe egy aplikátorral, plusz egy sima vércukormérőhöz kell kalibrálni, amihez kell egy ujjbegyes cukormérő, plusz egy szúrás az is.
ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt sejtettem, de még mindig jobb 1-2x szúrni mint rendeszeresen, ráadásul szinte real time adatokat kapok folyamatosan, nem csak mondjuk napi 1x.

A problémám hogy gyakran le szokott esni a vércukrom és olyankor szédülök és rosszul vagyok. Elsősorban ezt szeretném nézni, illetve egyébként is érdekel, hogy milyen ételekre hogy reagál a szervezetem.

ápr. 13. 13:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!