Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fellehet dolgozni a édesapám...

Fellehet dolgozni a édesapám halálát?

Figyelt kérdés
Sajnálatosan édesapám nemrég hunyt el és azóta nem tudtok aludni és csak sírok úgyérzem megörülök,édesanyámat sajnálom a legjobban aki teljesen összetört. Nem tudtom mi legyen. Kérlek adjatok tanácsot,hogy átvészeljük😔

máj. 12. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A múló idő majd megoldja .
máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom.

Mindenki másképp éli meg. Egy biztos, az összeomlásotoknak biztos nem örülnr.

Az apám három éve halt meg, de minden nap eszembe jut. Bármit teszek, úgy teszem, hogy elégedett legyen velem. Így szinte bennem él, olyan, mintha velem lenne.

Sok erőt, szívesen beszélgetek erről privátban.

máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom az idő gyógyír. Csak a szív annyira megszakad. Kösszönöm,neked is összinte részvétem és én is ebben akarok bizni.Persze beszélhetünk privátba.
máj. 12. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, nekem édesanyám hunyt el nemrég, és borzasztó érzés. Mi katolikusok vagyunk, abban a hitben próbálunk vigaszt lelni, hogy ő már a Mennyországban van, ahol boldog és békés, soha nem kell többet szenvednie. Ezzel a gondolattal próbálunk megnyugvást találni. Idős korában hunyt el édesapád vagy még fiatalabb volt?
máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Neked is öszinte részvétem. Hány éves volt? Igen én is hiszem hogy a Menyországban van és onnan figyel,csak a szívem nagyon fáj és csak sírok. 61 éves volt és olyan hirtelen😕
máj. 12. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem! Én is elvesztettem két hozzátartozómat. (Az idősebbiket szintén nemrégen.)


Őket szerettem a legeslegjobban. Más rokonaimra már nem számíthatok igazán, csak tessék-lássék távkapcsolat.


Nem tudok nagyon sírni, mert én úgy tanultam, hogy szégyen kimutatni az érzéseket. Belülről mardosnak a könnyek.


Ha nem lenne a párkapcsolatom, igen nehezen viselném el. Sokat segít, rengeteg feszültséget felold bennem. Még ha nem élünk együtt, akkor is!

máj. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Részvétem! Idővel enyhül majd a fájdalom, de el múlni talán sosem fog. Azért születünk, hogy meg haljunk, ez az élet rendje. Erősnek kell lenni s lehetőleg lelkileg támogatni egymást s saját magunknak rá jönni arra, hogy mi az ami ideiglenesen segít enyhíteni a belső fájdalmunkat. Hetvenen túl sem könnyebb, sőt talán nehezebb átélni a szeretteink elvesztését. Négy éve hagyott itt édesanyám, öt évig gondoztam, vigyáztam rá. Demenciája miatt azt sem tudta, hogy ki vagyok én. Távozásával sem enyhült lelki fájdalmam, mai napig hiányzik s hiányozni fog amíg élek, ebben biztos vagyok. A sors gondoskodott róla, hogy figyelmem másra terelödjön, nehezitette további életem. Azóta daganattal műtöttek, kemók, sugár s évek óta másik daganat miatt hormon injekciók! Próbálom magamba zárni mind ezt a rosszat, eddig sikerrel, sírás s mások lelkének terhelése nélkül. Egymagunkba születünk, élünk s halunk meg ha itt az ideje. Nagyon erősnek kell lenni, nem szabad össze roppanni, olyan elfoglaltságokat kell találnunk melyek el terelik figyelmünk, még ha csak átmenetileg is a történtekről, múltról. Meg kell próbálni a mával s holnappal törödni, foglalkozni! Próbálni kell a szépet, jót s kellemest észre venni s meg élni. Talán ezeket a legnehezebb de ha van segítség akkor biztos könnyebb lesz! Ott vagytok egymásnak szerencsére, sétáljatok, munkával foglaljátok el magatokat, próbáljatok társaságba, valamilyen közösségbe járni, sokat aludni, pihenni, vidám dolgokkal foglalkozni ( zene, filmek ). Eggyet nem szabad, elhagyni magatokat!!

Az élet nem áll meg, megy tovább, Tőletek függ, hogy hogyan tovább...

máj. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!