Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, ha nem tudom,...

Mit tegyek, ha nem tudom, hogy reggel vettem-e be vérnyomáscsökkentőt?

Figyelt kérdés

Totál röhögök magamon, hogy mekkora szenilis idióta vagyok :D :D :D (52F) de totál nem vagyok 100% biztos benne, hogy bevettem, de azt sem, hogy nem.


Ha most beveszem, túladagolhatom. Ha nem veszem be és nem vettem be reggel, akkor meg az a baj, hogy kimaradt.


Mi ilyenkor a helyes teendő? (Tudom, hogy röhejes sztori, de ez van)



máj. 21. 08:48
A kérdező szavazást indított:
Kisebb kockázat az esetleges túladagolás
Kisebb kockázat, ha egyszer esetleg kimarad
Van egy tuti módszerem, leírom
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha van otthon vérnyomásmérőd, mérd meg a vérnyomásodat. Ha az értékek jelentősen magasabbak, mint a szokásos, az arra utalhat, hogy nem vetted be a gyógyszert.
máj. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Majd veszel be holnap. Semmi nem fog történni.
máj. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Sehogyan nem tudod, csak ha visszaemlékszel mégis, megszámolod, ilyesmi. Vérnyomásmérővel sem fogod tudni, mert egy rendszeresen szedett gyógyszernél ha 1 kimarad, nem feltétlen megy fel a vérnyomásod. Egyszer én bevettem kb. 5 óra különbséggel mégegyet, mert nem emlékeztem rá, de kiderült bevettem reggel is, rosszul lettem tőle,azóta ha nem emlékszem rá, akkor inkább kihagyom.
máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanigy jártam a múltkor, én este megfeleztem és bevettem 1 felet. Amugy ha rendszeresen szeded, nem lesz gond ha kimarad 1 szem.
máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenknek. Mivel reggel és este, az adagot felezve szoktam bevenni, így nem lett semmi, este bevettem, meg most reggel, oszt jónapot.
máj. 22. 06:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Melyik gyógyszert szeded?
máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egiramlon reggel és este egy-egy kapszit, reggel még plusz egy Nebibeta.
máj. 24. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!