Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen ajánlotok elalvási...

Milyen ajánlotok elalvási nehezség ellen?

Figyelt kérdés
Már hete óta nagyon nehezen alszom, órákig forgolódom mire sikerül elaludnom. Sokszor vannak rémálmaim is, amire gyakran felriadok hajnalban. Szerintem a sok stressztől lehet, mert mostanában nagyon sokat idegeskedem. Van ötletetek, hogyan tudnék könnyebben elaludni? Esetleg vmi altató, ami bevált? 16/L
2010. nov. 23. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Ennyi idősen szerintem ne tedd tönkre a szervezetedet gyógyszerekkel. Ami nekem bevált, az az, hogy este alvás előtt még egyszer alaposan átszellőztetem a szobámat, plusz vettem egy Naturlandos (de az Aromax is gyárt nagyon jó minőségű) levendula illóolajat, azt csepegtetem aromamécsesbe, megnyugtat. Jó, ha lefekvés előtt legalább 2 órával már nem eszel, illetve én tartok az ágyam mellett egy flakon ásványvizet, hogy ha felébredek, ne kelljen kimennem inni, kvázi ne verjem ki az álmot a szememből. Most ahogy nézem, nem is normális, hogy ennyire túlbiztosítom magam álmatlanság ellen... ja és ha esetleg szedsz akár CoenzimQ10 kapszulát, akár B vitamint, azt reggel, ne este, mert felpörget (és az ebéd utáni kávé az utolsó adag kávé aznapra).

Háát... bízom benne, hogy legalább egy hasznos tippet találtál, de ha nem, akkor se nyúlj gyógyszerhez, inkább beszélgess egy barátnőddel (én olyankor "alszom" nyugtalanul, amikor egy számomra fontos emberrel maradtak aznapra elvarratlan szálaim, másnap, miután megbeszéltük, az álmom is nyugodt)

25/L

2010. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előző válaszadóval:ne szokj rá semmilyen altatóra,ha nem muszáj... Én is alvásproblémákkal küszködök,és én sajnos beleestem ebbe a kategóriába, de bár ne tettem volna...Nehéz elhagyni a gyógyszereket...


Nekem segít az elalvásban,ha zenét hallgatok, de van akit ez zavar, és hallottam már olyat is, hogy valaki a lefekvés előtti bögre langyos tejre esküdött... Az biztos, hogy használhat ha a lefekvés előtti órákban nem eszed tele magad.De szerintem igazi hatékony és hosszú távú megoldást mindkettőnk számára a stresszfaktorok kiiktatása,és a problémák megoldása jelentene,ami a legnehezebb...

2010. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!