Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kb 5 éve rá vagyok szokva...

Kb 5 éve rá vagyok szokva orrsprére! (rinospré) ha naponta 4-5ször nem fújom be az orromat, full bedugul az orrom, megfájdúla fejem, szédülök meg ilynek. Próbáltam csomószor leszokni, de nemmegy. Szerintetek nagy baj ez, lehet belőle valami bajom?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 20:15
 1/6 Milana válasza:

Szia, ugyanez a gondom, csak nekem kb. 10-12 eve. Tobbszor sikerult abbahagynom, aztan az elso megfazasnal, amikor tenyleg hasznalnom kellett, "ugymaradtam".

Probaltam vizzel higitani, mindig tobbel, nekem bevalt. Vagy amikor mar elkezded erezni, hogy fujnod kellene, varsz meg egy fel orat, probalod minel hosszabbra nyujtani a ket fujas kozti idot.

Egyebkent ez a fuggoseg gond, tonkreteszi a nyalkahartyat allitolag.

Remelem sikerul leallnunk, en mar csak attol remegni kezdek, ha rajovok, hogy nincs nalam a spray-m :-D

2011. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az orrspray-ről elég nehéz "leállni", de nem lehetetlen. Érdemes fül-orr-gégész segítségét kérni hozzá.
2011. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Milana válasza:
Szia Valaszado, az en orvosom azt tanacsolta, hogy "ne hasznald". Nagy segitseg volt, el tudod kepzelni.
2011. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A patikában vegyél Sterimar, Nasivin, vagy más sóoldatos orrspray-t a gyógyszeres helyett, és használd azt!

Ezek csak sós vizet tartalmaznak, a dugulást kihozzák, és nincs mellékhatásuk...

2011. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sajnos a tengervizes orrsprét is próbáltam,semmit nemcsinált,nemjött be. de azért kössz a tippet. ezt neked mondom,aki elsőre irtad a választ,hogy ugyanez van pont mint veled,én is mindig keresem,és ha elmegyek vmi hosszabb ideig viszem magammal a zsebemben :D a higitás jó5let!kössz a tippet,azt megpróbálom
2011. jan. 14. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele: nátha, orrcsepp, nátha, orrcsepp, nehezen gyógyuló nátha, orrcsepp, orrcsepp... Aztán kiderült, hogy nemcsak orrsövényferdülésem van, hanem hatalmasok a belső orrkagylóim is (addig azt sem tudtam, hogy olyan létezik). Megműtötték. Ennek 10-15 éve. Azóta igen ritkán vagyok náthás, és nagy élmény volt évekig, hogy akkor sem kellett orrcsepp, ha megfáztam. Most már valamennyire visszanőhettek az orrkagylóim, mert ha nagyon náthás vagyok, akkor időnként kell orrcsepp/orrspray, de messze nem olyan vészes a dolog.

Úgyhogy keress egy normális fül-orr-gégészt, aki nem csak megvizsgál, hogy miért dugul be folyton az orrod, de akivel meg is beszélheted. a kiváltó okot kell megtalálni. Mert az már csak a következmény, hogy "rászoktál" az orrspray-re.

2011. jan. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!