Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek ha migrénes fejfájá...

Mit tegyek ha migrénes fejfájásomkor rendszerint hányingerem van és szédülök? Hogyan tudnám ezt megszűntetni? Gyógyszerek nem segítenek.24 éves vagyok.

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
32 vagyok, és nem tudsz mit tenni ellene. Fekvés, csend, sötét szoba. A hányingert a mentolos rágó és a hideg víz valamelyest enyhíti. Volt már, hogy kénytelen voltam beteget jelenteni vagy hazajönni miatta... Amúgy a stressz a fő kiváltó ok, így egy nyugibogyóval megtoldom a koktélt ilyenkor.
2011. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a fekvés, csend, sötét szoba nem sűrűn jöhet szóba. Itthon maradni nem tudok a munkámat nem végzi el helyettem senki és nem halaszthatok. Sajnos ilyenkor enni sem tudok, de iszonyú éhes vagyok, csak semmit nem kívánok.
2011. márc. 16. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudom, elsőre az én főnököm sem volt elragadtatva. Viszont ez egy létező betegség, kénytelen volt elfogadni. Én olyankor használhatatlan vagyok. Mivel semmilyen gyógyszer sem hat, így 2 Aspirint veszek be, nyugtatót, kávét, redőnyök le, és megpróbálok aludni. Menj el neurológushoz, hátha Neked bejön vmelyik gyógyszer. A Kefalgintól hisztériás rohamot kaptam, hogy komolyan egy ezeréves gyógyszerrel akarja kiszúrni a szemem?! Szereztem Zomigot, amihez nagy reményeket fűztem, és irdatlan drága - az sem hatott. Cataflam volt az utolsó reményem, de eredménytelenül. Lehet, hogy az segítene, ha tudod, hogy stresszes időszak jön, kapkodnád a nyugibogyókat - csak nehogy nagyon belassulj tőlük. Nem értem, ilyen esetekre miért nem lehet nálunk ilyenre orvosi marjuanat kapni! CT-t azért csináltass! Nekem van szervi oka, "hála" a nagy magyar zseniknek, a Tri-Regol nevű fogamzásgátló kitágított egy agyi eret, ennek köszönhetem a migrénes rohamaimat - és még szerencsém van, hogy nem 1 hónappal később hagytam abba, mert akkor kimúltam volna agyvérzésben.
2011. márc. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, mivel nekem ilyenkor látászavarom van, kénytelen elfogadni a főnököm, hogy nem tudok dolgozni, mivel nem látom a monitort... A migrén az agyi erek görcse, azaz agyi érgörcs, fel se fogom, mit mondanak, ha szólnak hozzám. Csak hogy nem nyáladzom, így én ilyenkor tetszik vagy sem, de kivonom magam a forgalomból.
2011. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még nem voltál neurológiai kivizsgáláson, menj el. Ott kaphatsz olyan gyógyszert, amit csak szakorvos írhat fel. Nekem segített.
2011. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!