Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítség! Mi van velem? 18...

Segítség! Mi van velem? 18 éves vagyok, a közérzetem, mint egy öregemberé!

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy MINDENEM ropog. Olyan helyeken, hogy el se bírtam képzelni. Ha hirtelen kinyújtom a karjaimat, a könyökeim roppannak. A vállam állandóan. A combomnál is. Felülésnél minden egyes felülésnél, amikor önkéntelen visszahúzom a lábaimat egy kicsit, a medencémnél ropog, valami "visszaugrik". De engem a hátam aggaszt. Az is ropog, meg fáj állandóan. Igazából bármilyen szokatlan mozdulatot ha teszek, az biztosra vehetem, hogy fájni fog. Mondjuk megdőlök egy kicsit erősebben oldalra, amikor visszahúzom, megérzem a fájdalmat. Kibírható, de ellennék nélküle is. Elegem van, hogy mindenem ropog és fáj.

Az izmaim is gyengék. Sose voltam egy keménykötésű gyerek (174 centi, 61 kiló, gyerekkoromban olyan vékony voltam, hogy a szél majd' elfújt), de már tényleg kezdek aggódni. Tudok fekvőket csinálni, magamhoz képest izmos vagyok, de hamar begörcsölök, főleg a medencém táján.

Spotrból sokat próbáltam már, jelenleg tollasozom (versenysport, nem a kerti ütögetésre kell gondolni).


Nem szeretem ezt a testet. Minden bajom van. Más miért normális? Én miért nem lehetek az?


2011. máj. 22. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy enyhén vérzékeny?
2011. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hajj, olyan rossz, amikor csak azért ideülök a gép elé, hogy megnézzem, hogy jöttek-e jó hosszú válaszok...


Emlékezetem szerint a vérzékenység az, amikor a vér nem alvad meg. Nem, nincs ilyen betegségem. Viszont azt mondják, kissé vérszegény vagyok és vashiányos.

2011. máj. 22. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, az.

De akkor minden ok nélkül nem vagy tele kék-zöld foltokkal?

Mert ez lehet Ehlers-danlos szindróma. Bár az nagyon ritka, orvosnak kell diagnosztizálni, meg kell genetikai vérvizsgálat is.

Nekem az van.

21/L

2011. máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bár nagyon sok minden lehet még.

A vérszegénység és a vashiány okozhat gyengeséget. A kálium és a magnézium hiány pedig izomgörcsöket.

2011. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincsenek semmiféle kék-zöld foltok. Nincs semmi látható bajom, legfeljebb annyi, hogy ilyen vékony vagyok.
2011. máj. 22. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem menj el orvoshoz, mondd el neki, és tovább fog küldeni.
2011. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Általában elintézik annyival, hogy "jaj, ez csak a növekedés miatt van".

Nem növök túl nagy tempóban, viszont senkit nem ismerek, akinek hasonló problémája lenne, legalábbis nem ilyen szinten és ráadásul szinte mindenki magasabb nálam...

2011. máj. 22. 22:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor menj másik orvoshoz.

Én 8 évig jártam "jaj, csak a növekedés miatt fáj minden pillanatban a lábad. 3-11 éves koromig.

Majdnem egy életre kerekesszékbe kerültem, mert, nem attól fájt...


Persze ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy neked is ilyen bajod lehet, sőt! Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy másik orvost kell nézni, aki komolyan vesz.

Kérj egy beutalót az ortopédiára, vagy a reumatológiára. Jó lenne, ha látna egy szakorvos.

2011. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!