Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Váratlan, erős szívdobbanás...

Váratlan, erős szívdobbanás sport közben. Veszélyes lehet?

Figyelt kérdés

Rendszeresen futok és focizok. (Hétköznap futás, hétvégente foci). Már egy pár éve tapasztalom, hogy sport közben néha mintha megállna egy pillanatra a szívem, és utána hirtelen erőset dobban. Most is lent voltam kocogni 4-5 kilométert, mert elég fárasztó napom volt. A táv felénél megálltam szusszanni egyet, és ekkor is előjött ez a dolog. Hirtelen picit kihagy a szívem, aztán erőset dobban. Ez kb. kétszer megismétlődött, aztán már minden oké volt, minden gond nélkül hazafutottam, mert semmilyen fáradtságot nem éreztem. Kb. havonta egy, max. két alkalommal jön elő ez a dolog. Van úgy, hogy a legdurvább terhelés alatt sincs semmi gond.


Lehet ez valami jele a szívbetegségnek, vagy ez még normális?


2011. jún. 10. 20:39
 1/5 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a szakszerű leírását wikin (angolul). Ugyanarra jutottam, mint eddigi kereséseim során: lehet hogy semm baj nincs, de lehet, hogy van :/


[link]

2011. jún. 10. 20:43
 2/5 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján tényleg extrasystole lehet. Azt, hogy ez mennyire veszélyes, kell-e vele foglalkozni, utal-e bármilyen kezelendő háttérproblémába, teljes biztonsággal kardiológus szakorvos tudná megmondani megfelelő vizsgálatok után.
2011. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi kérdés, de ha nem baj hozzászólok, leírom az én esetemet. Nekem is jelentkeztek ilyenek, de inkább otthon, pihenés közben. Már 4 éve tapasztalom ezeket a tüneteket, de csak most, 2011 év elején mentem el kardiológushoz. Csinált EKG-t, nem meghallgatta, van-e billentyű hibám, de semmit nem talált. Azt mondta, hogy az emberek többségének van ilyen tapasztalása, egy részük észre sem veszi. Pár hónappal később a szobabiciklin tekertem én is egy fárasztó nap után (lehet, hogy ez volt a baj) és amikor kicsit visszább vettem a tempóból, jött három is, köztük talán volt normális ütés is. Az ijedtségen kívül semmi mást nem tapasztaltam, de másnap kértem ismét időpontot az orvoshoz. Ezúttal terheléses EKG vizsgálatot végzett (ami abból állt, hogy kint a lépcsőkön fel-alá kellett futnom, majd utána jött az EKG), ismét nem talált semmit, újfent csak azt tudta mondani, hogy ez normális és hogy ne terheljem, hajszoljam magam annyira.

Bízok ebben az orvosban, de azért még mindig ott motoszkál bennem a gondolat, hogy el kellene menni egy ultrahangra és esetleg kérni kellene egy holteres vizsgálatot is.

Nem vagyok benne biztos, de mintha kipihent állapotban (ami ritkán van)nem tapasztalnék ilyeneket.

Mindenhol azt olvasom, hogy normális, csak azt nem tudom, hogy nagyon régen miért nem jelentkezett ez a probléma, miért csak az elmúlt 4 évben. Néha furcsa, mert csak enyhe mozgást érzek lent, középen, mintha lefelé mozdulna el bent valami, lehet, hogy nem is szív, hanem gyomor, vagy rekeszizom rángás... Csak hogy egészen egyértelmű legyen, EKG-n is jelentkeznie kellene ezeknek az eseményeknek, de Murphy törvénye ugyebár, hogy amikor kellene, akkor nem...

2011. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
érdekes, nagyjából hasonló cipőben evezünk, annyi különbséggel, hogy én még nem mentem el orvoshoz (pedig lehet jobb volna). ma kondizás közben és után is éreztem egy-egy erős szívdobbanást, bár tény, hogy kemény volt az edzés (ráadásul reggel, kialvatlanul). pihent állapotban nagyon ritkán van ilyen, csak terhelés alatt.
2011. szept. 28. 22:12
 5/5 Sanyi Szabó válasza:
Ha más is úgy működik mint én akkor kimerültség,fáradság esetén jelentkezik többnyire. Éjszakai műszak sok kávé és félóránként egy nagy dobbanás. Szerintem nem kell megijedni és normális jelenség.
2016. ápr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!