Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Merjek egyedül futni szívritmu...

Merjek egyedül futni szívritmuszavarral?

Figyelt kérdés

Az orvosok szerint biologiai problémája nincs a szívemnek, és nem is érdemes tovább vizsgálódni, mégis rengetegszer érzek úgynevezett extra szívveréseket, vagy rövidebb kamrai remegést ami spontán elmúlik még abban a másodpercben, főleg lefáradt állapotban, vagy betegen.


A kérdésem az, hogy bár már több orvos is mondta, hogy nem lehet bajom, nyugodtan merjek egyedül futni, mondjuk erdőben? Én annyira félek. Mármint attól, hogy beüt egy olyan ritmuszavar, ami nem múlik el spontán, és ott egyedül nem tudok segítséget hívni. Mégis húz a szívem a természet fele, egyre gyakrabban kerékpározok, futok ilyen helyeken. Néha sötétedés után is és most terveztem egy hoszabb vadkempinggel egybekötött (szigorúan egyedüli) biciklitúrát észak magyarországra, ahol lennének bizony olyan területek ahol nem hogy térerő nincs, de talán 10 kilóméteres körzetben nem lenne körülöttem ember.


Most a kérdésre a válasz nyilván igen, vagy nem. Igazából tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan rendezzem le magamban ezt a problémát. Végül is bízok az orvosokban, de... elég hanyagok magyarországon, főleg az utóbbi időkben. A haláltól sem félek különösebben. De nem tudom. Szóval.... ?


2011. jún. 15. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocs, ha offnak tűnök, de nem az: hogyan étkezel? Milyen táplákozási módozatban élsz illetve szedsz-e vitamint, omega3 zsírsavat?

Ugyanis ha a paleolit étrendet, vagy ahhoz közeli az étrended, omega3-ban és antioxidánsokban gazdag táplálékkiegészítőket is szedsz, akkor elméletileg nem kellene előjönnie még kismérvű kamrafibrillációnak sem.

De előtte én csináltatnék egy terheléses EKG-t vagy sportorvosi vizsgálatot.

2011. jún. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát igen. elég szarul, rendszertelenül étkezem, vitaminszegényen. sokáig szedtem táplálékkiegészítő vitaminokat (supradyn) úgy érzem jót tett, de időnként le kell állnom vele, mert egyszerűen így is luxus volt ezt megvásárolnom, de a lehetőségekhez mérten, ha más megoldás nincs, rengeteg folyadékot iszom.


Egyébként általában kínai ételt eszek, vagy itthon elkészített rizst, indiai jellegű ételeket, de főleg szénhidrát és fehérjedús táplálékokat.


Nem vagy off, tökéletesen egyetértek a paleolit táplálkozási dologgal (: csak elég nehéz betartani.

2011. jún. 15. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!