Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért hasogat a fájdalomtól a...

Miért hasogat a fájdalomtól a jobb csuklóm? Soha nem volt még ilyen velem.

Figyelt kérdés
Időnként belenyilall a fájdalom. Miért?
2011. jún. 30. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is szoktak ilyenek lenni itt-ott a végtagjaimban, meg zsibbadás.

Olyankor mindig azt hiszem vérrög, és rázom....mert a nagyimnak is olyanja volt. Na de mitől keletkezne nem tudom. Szóval elvetem a gondolatot, és csak rázom, hogy helyre jöjjek.

2011. jún. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el dokihoz! Addig is ötleteim:

1. Megerőltetted (pl. sport, nehezet emeltél, sokat írtál-egereztél, elaludtad, rossz mozdulat...) Pihentetés.

2. Lehet akár gerincprobléma, ami kisugárzik (gyanús, ha vmilyen testhelyzetben - ülés, állás, fekvés - lép fel, zsibbad, szúr). Gyógytorna.

3. Ízületi, porc... stb. kopás, gyulladás (mozgatásra fáj, esetleg duzzadt - pihentetés), valami anyagcsere-probléma, ami az ízületekre hat (napokra előjövő, majd múló fájdalom - diéta). Vérvétel, röntgen.

4. Mozgásszervi sérülés (szalaghúzódás, csontrepedés - valszeg ez mindig fájna, de mozgatásra jobban), vagy annak "emléke". Röntgen.

5. Idegsérülés (csípő, szúró érzés, lassan gyógyul, B vitamin gyorsítja).

De biztos más is lehet.



Off előzőnek: Vérrög egyáltalán nem valószínű. Ha az lenne, elzárja az eret, ami életveszélyes. Van belőle mélyvénás (lassan vagy hirtelen fellépő, de állandó, egyre fokozódó fájdalom, vizes végtagduzzanat, esetleg pirosság, láz) és van felületi (látszik a gyulladt ér). A nagymamának ugyan lehetett régen akár trombózisa is (nem eleget mozgatott lábban a gyakori, nagyon nem típusos csuklóban, inkább max. érsérülés miatt alakulhat ki - pl. infúzió), ami pl. frontokkor fáj és jó, ha megmozgatja. De neked biztos nincs "néha", inkább gerincprobléma lehet, ha zsibbad (több mozgás, gyógytorna, hát, has, csípő izmok erősítése).

A friss trombózist mozgatni életveszélyes (embóliát okozhat, irány az intenzív)! Viszont utána szervül és hónapok alatt lassan feloldódik magától, tehát nem marad meg, csak rosszabb lesz az ér állapota, sérül(het)nek a vénabillentyűk.

Ha mégis csuklóban volt trombózisa a nagyidnak sérülés és durva dohányzás nélkül, akkor érdemes genetikai tesztet csináltatni, mert véralvadási problémája is lehet, ami viszont örökölhető.

2011. júl. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként szoktam biciklizni járni, esetleg az rázhatta meg a csuklóm, vagy fekvőtámaszozás közben.


De amúgy érdekes, hogy bal alul a derekam is nagyon fáj néha ha úgy lépek, azt se tudom miért.

2011. júl. 1. 10:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ínhüvelygyulladás, amit megerőltetés vagy egy rossz mozdulat okozhat, nekem is előfordult már. Kíméld a kezedet, esetleg közözd át fáslival, pár nap alatt elmúlik magától.
2011. júl. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokat fogod ugyanabban a pózban az egeret esetleg?
2011. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!