Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rosszul lettem. Az orvos...

Rosszul lettem. Az orvos szerint pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszes életet élek, reggel 7-től kb. este 8-ig dolgozom, utána még jön a háztartás, gyerek. Korábban néhány alkalommal fordult elő, hogy - leginkább hidegfront idején-, éjjel, vagy hajnalban rettenetes mellkasi fájdalomra ébredtem (semmi rémálom, riadalom, csak úgy, a "semmiből" tört rám). A szegycsontom mögött fájt, a hátamba sugározva, 1-2 alkalommal kisugárzott a bal karomba is, de többször nem. Ilyenkor izzadtam, mint a ló és rettenetes halálfélelmet éreztem. Sosem hívtam orvost, amúgy is az utolsó pillanatban szoktam csak orvoshoz fordulni. Általában fél-egy óra alatt kicsivel jobban lettem, pár óra múlva pedig teljesen elmúlt.

Ma viszont délelőtt tört rám, ez kb. összesen a 4-5. eset egy éven belül. Az utóbbi 2-3 napban még a szokottnál is több stressz ért és nem kis horderejű dolgokról van szó. Annyira hirtelen és olyan erővel jött a fájdalom, hogy felhívtam az ügyeletes orvost, aki azonnal kijött, látta, hogy izzadok, gyenge vagyok. Valamit a nyelvem alá fújt, ettől kicsit jobban lettem. Készült egy EKG is, eszerint viszont nincs komoly baj. Az ambuláns lapomra nem írta rá, hogy mit fújt a számba, de azt mondta (és írta), hogy menjek a háziorvosomhoz, mert ez pánikbetegség.


Most utánanéztem a neten, de én nem érzem magam pánikbetegnek, alapjában véve makk egészséges, negyvenes éveiben járó nő vagyok, családdal, tele energiával, önbizalommal. Nem rettenek vissza semmilyen feladattól és ezek a rosszullétek sem nagy feladatok előtt vagy közben jönnek elő és nem is gyakran.

Most itt ülök, kaptam egy Xanaxot (sosem szedtem ilyesmit, de az orvos adta, hogy vegyem be), a mellkasi fájdalmam enyhült, de nem szűnt meg, csak már nem rosszullétet okozóan erős, hanem "csendes, a háttérben szorongató", fizikailag kellemetlen érzés.

Szerintetek ez lehet tényleg pánikbetegség? És még egy kérdés: mit fújhatott a nyelvem alá?


2011. júl. 1. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem vérnyomáscsökkentőt fújhatott.

én is pánikbeteg vagyok,nekem is dettó ilyen tüneteim vannak.

járok pszichológushoz,sokat segít,nekem is xanaxot írt a háziorvos de nem akarok ilyesmivel élni.

szoktam magneb6-ot szedni,az segít.

2011. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jobbulást!
2011. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szia! Valószínűleg Nitromint spray volt. Angina pectoris roham esetén szokták alkalmazni( vagyis olyan fájdalom esetén mint amilyen a tied is)Lehet pánik betegség, de azért a saját megnyugtatásodra szerintem egy kardiológus véleménye sem ártana.
2011. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és nálam se találtak semmit a kardiológián,voltam szívultrahangon meg egész napos vérnyomás mérésen is.
2011. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A net szerint a pánikbeteg egyre jobban fél a következő "rohamtól", ezzel szinte belesodorja magát az újabb rosszullétbe. Nálam ilyenről szó sincs! Nem szoktam azon rágódni, hogy mikor jön a következő rosszullét, sőt, inkább egyáltalán nem foglalkozom vele, általában véve is már-már túlságosan is elbagatelizálom az egészségemmel kapcsolatos dolgokat.

Amit olvastam róla, az sem illik arra, ami velem történik...

De most jól esett olvasni, hogy másnak is voltak már hasonló tünetei. Nem akarok dilidokihoz járni és nyugtatókat szedni, persze még mindig jobb, mintha kiderülne, hogy szervi oka van.

Mégegyszer köszönöm a válaszaitokat!

2011. júl. 1. 12:26
 6/7 anonim ***** válasza:

nincs mit.

amúgy én sem félek egy következő rohamtól egyszerűen csak jön,ha valami komolyabb stressz ér.

2011. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Két dolog: nem feltétlenül, sőt leginkabb nem a stressz megélésenek pillanatában jelentkezik a pánik, hanem éppen időben távol tőle, amikor senki sem gondol a problémákra, jellegzetesen pihenés idején. Ravasz dolog nagyon.

Másik: tok mindegy mi az onkeped, a pánik nem válogat, tettre kész, erős embereket is elkapkodják csakúgy mint ideggyengeket. Igen sanszos, hogy panikod van.

2011. júl. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!