Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem gyors, de erős szívverés....

Nem gyors, de erős szívverés. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Üdv.


Mostanában azt figyeltem meg magamon, hogy gyakran erősen ver a szívem. A pulzusom ilyenkor is 60-80 között van, mint amikor nem tapasztalom ezt a tünetet.


Legutoljára EKG-m tavaly szeptemberben volt, akkor nem volt semmi rendellenes. Vérnyomásom 120 és 140 között mozog, de volt már mikor kiugrott 150-160ra. (a per mindig 70-90 közötti szám volt)


Életkorom 21év, 10évig rendszeresen kézilabdáztam versenyszerűen (heti 5edzés + 1meccs) most féléve csak kondizni járok. Terhelésre a panasz nem súlyosbodik, nem fáj semmim és nem érzek semmi változást.


Az életem utóbbi ~1 éve elég stresszesen telt, akkoriban volt 1-2 pánikrohamom is, de ezek a dolgok mára letisztultak és a stresszt okozó tényezők is megszűntek.


Mi produkálhat ilyen tüneteket, esetleg mit ajánlotok?


A válaszokat előre is köszönöm.


2011. aug. 4. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

nyugtatót, vérnyomáscsökkentőt

de az is lehet, hogy rosszul alszol, erre altatót tudok javasolni


és mindenképp kérdezd meg a háziorvost, tuti tippet nem fog adni, csak tovább küld 5ezer helyre, de azért mégis kérd ki a tanácsát

2011. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mégis csak stressz lehet.Talán valami múlt beli gondot nem tudtál még feldolgozni, nem heverted ki teljesen.De lehet amiatt is, hogy kevesebbet mozogsz, mint régebben.


Nyugtató teákat, recept nélkül vehető nyugtatókat kipróbálhatnál.

2011. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szia! nekem is hasonló tüneteim vannak, tavaly májusban szívnagyobbodást állapítottak meg nállam,de nem tudom ez kiválthatja-e a tüneteket. Azóta még nem voltam orvosnál vele.
2012. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!