Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A lábamon benőtt a köröm, és...

A lábamon benőtt a köröm, és pedig levágtam, de sajnos túl mélyre. Már gennyes, és folyik belőle, a paradicsomos kötözést csinálom, de csak kis javulást vettem észre?

Figyelt kérdés
Még a hétvégét megvárom, hogyan alakulnak a dolgok, és hétfőn vagy kedden elmegyek a balesetire. Ott mit fognak csinálni? Ugye nem kell levenni az egész körmömet? Adnak majd érzéstelenítőt? Nemsokára kezdődik a suli, fogok akkor már tudni tesizni?
2011. aug. 27. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mosd le tiszta vízzel, és utána fertőtlenítsd le Betadine oldattal (ha nem vagy túlérzékeny rá). A paradicsomot felejtsd el.

Látatlanul nem tudom megmondani, hogy mit fognak csinálni az ambulancián.

2011. aug. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
és más fertőtlenítő is jó rá, ugye? Amit az elsősegélyes dobozba tesznek az is jó? Mert jelenleg itthon csak az van.
2011. aug. 27. 16:39
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem kiskoromban volt ilyen, akkor levették az egész körmömet :( És adtak injekciót is.
2011. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A paradicson semmit nem használ. Én is próbáltam. Amikor nekem volt ilyen nem vették le az egész körmömet, csak az érintett területről kivágták. Tehát azon a részen nem volt köröm. Nagyon vigyázz, mert az ilyen gennyes izével még vérmérgezést is kaphatsz. Ne is piszkáld, csak tedd, amit az első mondott a fertőtlenítéssel kapcsolatban.
2011. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

szia

anyukámnak is benőtt és mindig leszokta vágni iag zhogy gennyes szokott neki lenni de majd elmúlik nem csinál vele semmit. egyszer még az elején elment a dokihoz és megműtötték és 14 év után még mindig volt benn varrat mer tnem szedték ki .éppen ezért nem is megy többet.

2011. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
akkor most lemosom vízzel és lefertőtlenítem. Be is kötözzem, vagy csak simán hagyjam? Estére is ezt csináljam?
2011. aug. 27. 16:45
 7/16 anonim ***** válasza:
ne a baleseti re menyél hanem a sima sebészet traumatológia talán ,nekem be szurizták rohadt kellemetlen és bevágta hosszában köröm tövéig!
2011. aug. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
kösd be ,tegyél rá dunszt kötést.
2011. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 27. 16:47
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem is volt régebben, pár hónapja, elég hosszú ideig mindkét nagylábujjamon. Sokáig be volt gyulladva,ha valaki vagy vmi hozzáért szinte könnyes lett a szemem a fájdalomtól,gennyes is volt. Mindig kivágtam a körmöt a gyulladt résznél.

Aztán egy pár hétig nem foglalkoztam vele,nem vágtam le,és azóta a gyulladás is elmúlt,meg nem is gennyes,nem s fáj.

Nem is merem azóta kivágni annyira a körmöt a sarokból,mint eddig!

2011. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!