Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a megoldás? (tudom, rövid...

Mi a megoldás? (tudom, rövid a kérdés)

Figyelt kérdés

A barátom rosszul hall koraszülöttsége miatt. Ezért ugye hangosabban nézünk mindent a tv-ben. A filmeket feliratozni szokta, de ami a tv-ben megy, ahhoz nem mindegyikhez van.

Mivel én azt szoktam meg, hogy max 10-esen van a hangerőszabályzó, nekem ez nagyon nagyon hangos. Késő este csak 1-2 -esen van a hangerő, mielőtt kikapcsolom, elég jó a hallásom. Mi erre a megoldás? Azért híradót meg 1-2 műsort ő is szeretne megnézni. Tudom, hogy a híradóhoz van felirat, de nem minden műsorhoz.

Amúgy, ha találkozik vele valaki, nem lehet megmondani, hogy rosszul hall. Inkább a magasabb hangokat nem hallja, (autóriasztó, mikrohullámú sütő csengője stb, halk beszéd).


2011. szept. 22. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Valami hallókészüléket nem kaphat?
2011. szept. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, a kapcsolatotok szempontjából kicsit ingoványos lehet ez, mert nem biztos, hogy szeretne hallókészüléket viselni, de az audiológián valószínű azt fog kapni.
2011. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Nem használja a hallókészüléket, mert felhangosítja a zavaró zajokat is. nem szereti használni.
2011. szept. 22. 12:01
 4/10 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar, hogy rosszul hall. Mikor először voltam náluk, az anyukája úgy adta elő, mintha ez olyannyira szörnyű dolog volna. Pedig nagyon rendes fiú, okos, értelmes. Szeretjük egymást, és nekem ez a lényeg. Csak a saját hallásomat féltem egy kicsit.
2011. szept. 22. 12:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Kapható a tv-hez vezeték nélküli fejhallgató, úgy hallgathatja nagyon hangosan!!!
2011. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ő is megértené, ha ezt így elmagyaráznád neki, hogy viselje legalább otthon TV nézés közben.
2011. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én pontosan úgy vagyok a hallással mint a párod.Én nálam sem mondják meg hogy rosszul hallok(szintén születési hiba)

én is a magas hangokat nem hallom meg.PL: sziszegés,suttogás,halk csengő,vagy halk sípolás..a "sz,és "C" hangokat sem hallom meg..(imán rálépnék egy csörgőkígyóra,mert nem hallanám meg sem a sziszegését,sem a csörgését)

Nálunk is a tévénél az volt a gond,hogy a család normális hangú tévénél tökéletesen hallanak,de én már nem.Én ezért vettem egy nagyon jó fülhallgatót amit a tévébe be lehet dugni,én azzal hallgatom a tévét.Így a tévé mehet nagyon halkan is,és a fülhallgatómon lehet szabályozni a hangerősséget. Így mindenki jól jár.Én is mert hallom,a családom is mert ők nekik jó a halk tévé is.

Egyébként érdekesség az,hogy a basszus hangoktól (PL: amikor dübörög a zene,vagy a motorok hangjától) kimondottan fája fülem..Számomra ezek a mély hangok iszonyatosan hangosak..

2011. szept. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 12:07 avygok

Lehet kapni vezeték nélküli fülhallgatót is..Az is jó

2011. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm,hogy válaszoltok! A vezeték nélküli fülhallgatót hol lehet venni? Az érdekelne. Tudja különben,hogy nekem hangos, meg mindig mondja is, hogy ne vegyem olyan hangosra, meg hogy ő már megszokta, hogy nem hallja. De ez sem megoldás, mert akkor kimarad a feléből...

Az a fülhallgató jó lenne!

2011. szept. 22. 12:09
 10/10 anonim ***** válasza:
pl: tesco, electrodigit, csak szerintem a tv tipusát mondjátok, mert nem biztos, hogy minden tv-hez, mindegyik fejhallgató jó!!!
2011. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!