Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas koleszterinszint csökken...

Magas koleszterinszint csökkentésére mit szednétek, aminek nincs mellékhatása, májkímélő és valóban hat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Öröklötten magas a koleszterinszinted, vagy túlsúly és a táplálkozás miatt?
2011. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Túlsúly miatt, mely kialakulásához hozzávezetett mozgáskorlátozottság és különféle keringési és cukorbetegség.

Diétát igyekszem tartani, tekintettel cukorbetegségemre. Kaptam koleszterincsökkentésre gyógyszert, de az bár a koleszterinszintet rendbe hozta, de az ízületeimet és a májamat megtámadta.

2011. okt. 6. 18:55
 3/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, szeretnék több értesítést kapni a válaszokról, véletlenül a pipát kinyomtam! Bocsi!!!
2011. okt. 6. 18:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a koleszterincsökkentőknek rengeteg mellékhatásuk van. Vannak májvédő gyógyszerek, amik segíthetnek ha magasak a májfunkciós laborértékek, ilyen pl a Legalon, vagy Silegon.

Nekem öröklötten nagyon magas a koleszterinszintem, sajnos életem végéig gyógyszert kell szednem (26 éves vagyok). Először próbáltam fokhagymakapszulát, omega3at, diétát, rendszeres mozgást, de alig csökkent az érték, végül az anyagcsere-szakrendelésen kötöttem ki. AZ első gyógyszertől 1 hónap alatt 10 kilót híztam (előtte semennyi feleslegem nem volt), fájt mindenem tőle, de az újak egész jól beváltak. Most kétfélét szedek, eddig alig vettem észre vmi mellékhatást :)

Szerintem beszélj a dokiddal, hogy adjon másik fajtát, szerencsére sokféle közül lehet válogatni. Ha nagyon nem akar másikat felírni, akkor valószínű kap pénzt a gyógyszercégtől a felírt bogyók után... én ez miatt váltottam orvost.

2011. okt. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Légyszi, ha nem bántalak meg a kérésemmel írd már meg, hogy melyik koleszterincsökkentőt szedted először, amitől mindened fájt, és melyek azok, amiknek nem éreztél mellékhatást? Hátha nekem is azok válnának be?!

Nekem is mindenem fájt attól amit szakorvos irt fel, ennek a neve: Xeter.

Kikértem az házi orvosom véleményét, mondtam neki a fájdalmakat is és a májfunkció romlását is.

Mondtam neki, hogy koleszterincsökkentőként el szeretnén kezdeni a Maxterol Cad'o étrendkiegészítőt, májkímélőként pedig a Silegon 140 mg-os kapszulát.

A Maxterol Card'o-ról nem tudott mit mondani, mert nem ismerte, de a Silegont Ő is javasolta.

Még ha megkérhetnélek arra is válaszolj, hogy mikor vegyem be a Silegon-t, mert az nincs feltüntetve rajta, hogy a nap melyik szakában, ill. étkezés előtt, után, vagy közben? Mivel te már szeded, biztos tudsz tanácsot adni.

Köszi előre is, üdv!

2011. okt. 7. 18:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Én először az Atorist szedtem, attól minden bajom volt, nem csak a hízás, meg az izomfájdalmak, hanem olyan hangulatváltozásaim voltak, hogy nem lehetett megmaradni mellettem, minden elalvás előtt azon agyaltam, hogy semmi értelme élni. De a dokim azt mondta, hogy ez tuti nem a gyógyszer miatt van, mert ezt sokan szedik, és semmi mellékhatásról nem panaszkodtak...De ebbe nem nyugodtam bele, utánajártam a dolgoknak. Az azért mégsem normális, hogy egy fiatal, 53 kilós lánynak 11-es a koleszterinje, de az a +10 kiló sem tetszett.

Most a Xetert kell szednem, de szerencsére csak 2 hónapig (és ez lassan letelik), ettől csak ilyen fura szédüléseim vannak, mintha kilépnék a testemből pár másodpercre, + elég nehezen alszom el. A másik, amit örökre szednem kell az Ezetrol, ami teljesen máshogy hat, a koleszterin felszívódását gátolja, nem a termelődést. ÉS tényleg semmi mellékhatást nem vettem észre, ráadásul lassan a súlyom is visszaáll :) De tényleg ez úgy van, hogy meg kell találni azt a gyógyszert, ami neked a legmegfelelőbb.

Nekem viszonylag egyszerű volt ezt az egészet elintézni, mert egy klinikán dolgozom (nem belgyógyászat), de az egyik dokink öccse utánajárt az érdekemben... és ő még egy féle gyógyszert mondott ami állítólag nagyon jó, az Inegy.

A Silegont nem szedtem, mert szerencsére az értékeim nem adtak rá okot, de ismerek olyanokat akik szedték. Ők 3x1, vagy 2x1 tablettát szedtek (májfunkciós értékektől függően), és nem volt étkezéshez kötve.

2011. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Írass fel olyat, ami nem a sztatinok csoportjába tartozik. A más hatóanyagútól kevésbé valószínű, hogy májproblémáid lesznek.

(előző voltam)

2011. okt. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és a segítséged!

Én 10 hónapig szedtem a Xetert, már sem ülni, sem állni nem bírtam, a gerincoszlopom annyira fájt.

Amellett valóban én is alvásgondokkal küzközdtem. Sokszor még 23 órakor is fent voltam, a szemem már úgy égett, hogy az elképesztő, s reggel már 1/2 4 körül felébredtem.

Pedig nyugtatót is szedtem, s mégsem használt.

Utána nézek, s járok annak, amit tanácsoltál, s ha nem válik be a Maxterol Card'o étrendkiegészítő - újra romlás lenne tapasztalható a koleszterinszintemnél - összeülök és egyeztetek házi orvosommal, aki nagyon segítőkész.

Mégegyszer köszönöm, hogy időt és fáradságot szenteltél rám!!!! Üdv.

2011. okt. 8. 16:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :)
2011. okt. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia Silegonból 3×1 vagy 3×2 kell szedni.

Étkezés közben vagy végén kell bevenni.Ez fontos én végén veszem be.

Próbáld ki 3×2 szedni csak étkezés után egyből bevenni ,ha nagyon meghajtana akkor 3×1.

2018. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!