Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segitséget szeretnék! A...

Nikaa11 kérdése:

Segitséget szeretnék! A hydrocolon terápiát szeretném elvégezni, de sokak szerint veszélyes, de miért? 35 éves vagyok és a székrekedések miatt szeretném áttisztittattni a szervezetemet.

Figyelt kérdés

2011. okt. 5. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért veszélyes, mert a szervezet számára hasznos bélbaktériumokat is kipucolja a beleidből.
2011. okt. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

nyugodtan végezd el, de ha nem változtasz az életmódodon, hosszútávon semmit se ér.


El kéne kezdened egyre több nyers zöldséget és gyümölcsöt enned, rendszeresen mozogni és min. 3 liter vizet meginni naponta, hogy elmúljon a székrekedésed.


tipp: reggelizzél csak gyümölcsöt pl. szőlőt / almát / fügét / narancsot / körtét / stb. szezonális gyümölcsöt


egyél minden fő étkezéshez salátát: fejessaláta, gyökérzödség, paprika, paradicsom, zellerzöld, petrezselyem, stb. bármit kreatívan. :)


A mennyiséget növeld nap mint nap, egészen addig amíg eléred hogy megeszel napi min. 1kg !!! nyers zöldséget és gyümölcsöt!

2011. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek, hülyeség erre költeni, hogy utána meg költhess a helyreállításra (probiotikumok). Amit a táplálkozásról írt a második, az a rész helytálló és eredményes.
2011. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előbbi válaszomból lemaradt. Némi kiegészítésre azért rászorul. Alább van egy táblázat az élelmiszerek rosttartalmáról, kedvedre válogass a magasabb rosttartalmúak közül, és előállíthatsz egy változatos étrendet, ami megoldja a problémádat.

[link]

2011. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, igaz én vegetáriánus vagyok és sokat foglalkozom az egészséggel de a létező ősszes dolgot már kipróbáltam és a székrekedés örökre megmaradt:( A vizzel meg nagyon sokat küszködöm,egyszerüen nem megy le a torkomon csak max 1 liter.Bezzeg ha édes ital lenne az csúszna rendesen de csak vizet iszom!!
2011. okt. 6. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!