Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most akkor mégis mit sportoljak!?

Most akkor mégis mit sportoljak!?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van, kicsit látszik is hogy az egyik vállam lejjebb van, mint a másik. Sajnos amiatt hogy nem tudtam mozogni rendszeresen, van rajtam pár kiló plussz és nemigazán fejlettek az izmaim. Nos most úgy gondoltam hogy változtatok: hátizomerősítő gyakorlatokat végzek, úszni járok, és hogy leadjam a súlyfelesleget ma voltam másodjára futni. Viszont hogy hazajöttem rá egy negyed órára úgy begörcsölt a hátam hogy a kezemet alig tudtam felemelni (a lapockám fájt nagyon). Most kezd egy kicsit jobb lenni, ezért is tudom begépelni ezt a kérdést.

Még fiatal vagyok, nem akarom elhagyni magam. Mit csináljak???? A futást ezek szerint abba kell hagynom :( Van rá lehetőségem hogy jó alakom legyen valaha?


2012. márc. 29. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Elöször menj el az ortopéd orvoshoz, töle kérj tanácsokat. AKinek gerincferdülése van, annak sem árt a futás, igazán nem valószinü, hogy az okozta a görcsöt, inkább valami idegbecsipödés.


De nem kell futni, ugyannyira hatásos - és sokkal kevésbé megterhelö az izületekre, ha gyorsan gyalogolsz, de legalább egy órát egyfolytában. A gyors alatt azt kell érteni, hogy annyira tempósan menj, hogy éppen csak még tudj beszélni közben.

2012. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
jóga, tai chi quan
2013. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!