Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A sok állástól szédülök,...

A sok állástól szédülök, pedig közeleg a ballagásom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden ilyen iskolai ünnepségen szoktam szédülni. Azt hiszem a zárt levegő az oka. Meg azt is hallottam, hogy ilyenkor nem mozgunk, és a vér keringése nem jó vagy mi, és ez okozhatja a szédülést. És alig egy hónap múlva lesz a ballagásom és nagyon félek, hogy esetleg rosszul leszek vagy ilyesmi. Valami tanácsok? Pl. ha magneb6-ot beveszek előtte, az hathat? Ti nektek is volt már ilyen gondotok?
2012. máj. 17. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen én is ilyen voltam, magneb6 jó és sokat igyál előtte, legalább 1 l vizet, illetve valami jó sós kaját, így a vérnyomás magasabb lesz.
2012. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amikor egy helyben kell állni, mozgasd a lábad, hogy élénkítsd a vérkeringést. És ne nézz mindig ugyanarra a pontra, hanem mindig máshova.

Ha meg mégis rosszul lennél, egyszerűen guggolj vagy ülj le. Persze ne az első sorban :D

2012. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a magne b6-ot most kezdd el szedni, mert 1 db-tól nem lesz csoda. ha van lehetőség ilyen apróbb szünetekben guggolj le többször.
2012. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Velem is mindig ez volt. Én szóltam előre a tanárnak és akkor olyan helyre álltam, ahonnan könnyebben kiszabadulok, ha rosszul lennék.
2012. máj. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csináltass egy vérképet, nincs-e vitamin/vashiányod. Vagy menj el íriszdiagnosztához, én évek óta csak ahhoz járok, az még a vérvételnél is megbízhatóbb. Igyekezz helyesen lélegezni, azaz mélyen, egészen a hasadba és az alhasadba is szívd a levegőt. Ez egyensúlyban tartja az oxigén-szén-dioxid ellátást és ezáltal javítja az állóképességet. Valahol van a teljes lélegzetről leírás, nézz utána. Ez fontos lenne a mindennapokhoz, de sajnos nem tanítják. Tornázz sokat. Néha emeld fel a lábad gyertyába 5-10 percre, hogy a vérkeringés jobb legyen. De egyébként sokan vannak, akiknek egyszerűen nem való ácsorgás meg a monotonitás, meg nagy tömeg meg ilyesmi, mint pl én is, és igazából ezzel nincs baj, mert ezek nem is természetes, hanem csak ember alkotta értelmetlen, egészségtelen dolgok.
2012. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha az ing nyaka szoros, akkor lazítsd meg
2012. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek 5.-kel abban, hogy nem is nagy baj, hogy ez van.

Én is rosszul leszek néha, sőt, sokszor, ha tömegben kell állni. Elhasznált a levegő, amit ráadásul én az átlagnál jobban megérzek, meleg van, vagy, mert nem szellőztetnek, vagy ha már hajlandóak szellőztetni, akkor alapból nagyon meleg van kint is, és a nyitott ablak ellenére nem jár a levegő.

A meleg és az ácsorgás nem jó a levegőtlenségben.


Nem lehet megoldani, hogy üljetek? Szerintem főleg a végzős osztály érdemli meg azt a tiszteletet, hogy leülhessen.

2012. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Saját ballagásodon vagy ülsz, vagy mész. Állni csak a Himnusz, Szózat alatt kell.
2012. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: hát nem tudom, hogy te milyen iskolába jársz, de mi lejövünk a 3. emeletről az aulába és az a másfél órát végig állni kell.
2012. máj. 18. 15:31
 10/12 A kérdező kommentje:

És lemaradt a 7.-nek:

ja, én sem értem, hogy minek kell állni. Meg igazából a sorfalat állók is leülhetnek, én őket is sajnálom, tavaly én is átéltem az ők helyzetét, és az elég rossz. De mondjuk talán a mi helyzetünk jobb egy kicsivel, mert amikor van a virág átadás, akkor lehet egy kicsit mozogni, de nekik akkor is ott kell állni.

Jah, és amúgy sztem az is szemétség, hogy bár az iskolának van egy hatalmas udvara, nem képesek ott tartani a 8.-os ballagásokat, csak a gimiseket. Persze talán a hőségben kint se jobb lenni, de ott legalább van valami levegőmozgás, nem úgy mint bent az aulában, ahol tömegnyomor van. :S

2012. máj. 18. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!