Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyennek számít ez a vérnyomás?

Milyennek számít ez a vérnyomás?

Figyelt kérdés

103/63


69-es pulzus


általában reggel és este ilyen körüli érték, de pár napja délben is ilyen volt, tehát napközben sem sokkal magasabb. ezt este mértem az imént.



2012. máj. 19. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Reggel és este teljesen normális az ilyen érték. napközben már kicsit alacsonynak számít, de nekem is hasonlóak szoktak lenni. Az orvos azt mondta rá, hogy örüljek neki, hiszen a magasvérnyomás szinte törvényszerűen jelentkezik idővel és ilyen vérnyomások mellett nekem jobbak az esélyeim elkerülni.
2012. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy a vérnyomás reggel a legmagasabb, ezért kell a vérnyomáscsökkentőt reggel bevenni.

A fenti vérnyomás nagyon alacsony, a normális 120/80 körül van. A pulzusod az rendben van.

Fordulj orvoshoz, mert az alacsony vérnyomásnak is vannak szövődményei, ill. ki kellene deríteni, nem valamilyen rejtett betegség okozza-e.

2012. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előzőnek adok igazat én is. Nekem is mindig alacsony volt a vérnyomásom fiatal lány koromban, volt, hogy el is ájultam. Kétszer is. Orvos szinte ugyan ezt mondta nekem is. Ma sok évesen tökéletes a vérnyomásom, pedig a velem egykorúaknak már soknak igen magas.
2012. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-nek csak szólok, hogy a vérnyomáscsökkentőt azért kell reggel bevenni, hogy kb estére hasson. Nézz utána.
2012. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meg szólok, hogy a gyógyszereknek nem kell 12 óra felszívódási idő. A vérnyomáscsökkentőt, ha úgy írja elő az orvos, azért kell reggel bevenni, hogy jól legyen egész nap az ember. A reggeli vérnyomáscsökkentők vízhajtót is tartalmaznak, és ezt nem lehet este bevenni, mert alvás helyett pisilni járna az ember.


Kérdező! A 103 alacsony érték. Ha nem érzed jól magad, egy kis testmozgás, vagy kávé/tea segíthet.

2012. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

mivel várandós vagyok elég alaposan ki lettem vizsgálva, de mindenem rendben van!

néha nyomni szokott a fejem ilyenkor iszok egy gyenge kv-t az segíteni szokott.


igazán a várandósságom előtt sem volt túl magas, de mondjuk panaszom sem volt soha, ájulás vagy ilyesmi végképp nem.

csak nem tudom mi számít átlagos értéknek ezért kérdeztem.

2012. máj. 19. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!