Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges az, hogy valakinek...

Lehetséges az, hogy valakinek SEMMI baja nincsen, de mégis "megbetegíti" magát? (FONTOS)

Figyelt kérdés
Tehát az lehet ,hogy valami féle sérelem esetleg trauma okán valakinek folyton betegnek kell lennie. Az egyik rokonomról van szó. Úgy gondolom ő szeretne normális lenni és tényleg teljes életet élni ,de nem tud mert mindig van valami baja és szerintem csak magának beszéli be. Mivel jól ismerem , kisebb korába neki időnként ilyen hülyeségei voltak ,hogy nem kap levegőt stb. Ez kb 1-2 évig volt aztán elvitték dokihoz aki annyit mondott neki ,hogy túl sovány(ami igaz) és hogy kezdjen el sportolni meg ne egyen egészségtelenül. A srácnak pár hétre rá semmi baja nem volt. Rájött vagy nemtudom hogy a szerintem képzelt tüneteit (szédülés, nehéz légzés) okozhatta a soványság, tespedt életmód stb.
2012. aug. 13. 22:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Aztán mire már idősebb lett semmi baja nem volt , jött a középsuli aztán azthittem már minden oké normális lett.

De mint kiderült rosszul választott sulit, sosem tanult ,ez volt a baja emiatt nem is tudott váltani. Eleinte mindig egyedül volt ami miatt még b*sztattam is. Letelt neki a 4 év idén mint kiderült mégsincs minden a helyén. 3 évig az volt csak hogy full magányos lett , szorongásos szociális félelmekkel. És tavaly óta attól szenved ,hogy állítása szerint folyton jár az agya és nem fogja fel a valóságot. sokat magyarázta nekem aztán végülis megértettem.(deperszonalizáció stb) Aztmondja mielőtt ez előjött egy csomószor olyanokat kántált magába hogy olyan elégedetlen az életével, hogy vagy éljen "normálisan" vagy inkább sehogy. Neki a sehogy került előtérbe. Persze azóta minden van neki , pánikroham , depresszió , szinte minden betegséget " magába szív " szerintem hipochonder.

2012. aug. 13. 22:51
 2/12 A kérdező kommentje:

Sokszor az elalvás is nehézséget okoz mert folyton pörög az agya mindig gondolkodik. Sokszor jött úgy hozzám szinte önkívületi állapotban ,hogy annyira rosszul érzi magát már nem tud mit tenni, mert ha nagyon rosszul van szinte tényleg úgy érzi ,hogy semmi sem valóságos és nem is él igazából vagy mindent csak hallucinál.

(ha mondjuk ilyesmi témájú filmet megnéz tuti előjön neki) Viszont idén nyáron 2 fesztiválon is volt ahol állítása szerint semmi baja nem volt, sőt még úgy is érezte magát mint aki tényleg "ott van". De ahogy hazajött egyből visszaesik. Hogy foghatná fel ,hogy neki semmi baja?

2012. aug. 13. 22:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy hipochondria és pszichiátriai eset.
2012. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tényleg semmi baja! Kisebb korába is tök normális volt, csak aztán elköltöztek a semmi közepére ahol folyton egyedül volt. Később meg az anyja aki mindig is nagyon pátyolgatva nevelte , kis korába is nagyon imádta beteg lett aztán depressziós ami kicsit rá is ment mert volt ,hogy meg sem ismerte őt ( a srácot ). Aztán kész csoda de meggyógyult végül is, szinte semmi baja már. De tuti hogy ennek is köze van az ő hülyeségéhez. Aztán most meg azért mert nem úgy alakult ez a 4 éve , úgy érzi elcseszte az egész életét , nincsenek barátai , lúzernek tartja magát.
2012. aug. 13. 22:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért várd meg míg leírom... Azért küldöm darabokban mert egybe nem küldi el.
2012. aug. 13. 22:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen lehetséges. Lelki okok is okozhatnak testi bajokat.

(sőt, mi több, főleg lelki okok a közvetett okai sok-sok krónikus betegségnek, és olyan tüneteknek is, amik mögött szervi elváltozást - még - nem lehet kimutatni)

Csak orvos mondhatja meg mi a baj.

Ha a nyugati (értsd: TB) orvostudomány nem talál semmit, vigyétek távol keleti doktorhoz. (szerintem ők többet tudnak, mert ötvözik a modern orvostudományt a kb 4-6 ezer éves távol keleti tudománnyal)

Kérdés, hogy a srác el akar-e dokihoz menni?

Mert ha nem...

Akkor ez nem megoldás.

2012. aug. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
El akar ... Már volt is egy párnál. Az elején amikor rosszul lett , először tapasztalt ilyen álom szerű képeket akkor rá pár napra el is ment. A doki valami olyasmit mondott neki ,hogy majd elmúlik ha megtalálja önmagát. (?) Gondolom akkor még nem nagyon tudta elmagyarázni a doki meg félre értette bár igazából szerintem nem tudja kicsoda szóval ebben lehet valami . Ebben a korban azért ez előfordul. Aztán elküldte vérvételre stb. Semmit nem mutattak ki és el is múlt neki. 1 hónapig tök jól volt el is felejtette az egészet. Aztán valahogy újra előjött neki és azóta benne van. Bele lovalta magát szó szerint. Ezért is gondoltam hogy mi van ha tudat alatt ő betegíti meg magát?
2012. aug. 14. 00:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ugye magadról beszélsz?
2012. aug. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Írtam már hogy az egyik rokonomról van szó, unokatesómról de olyan mintha a testvérem lenne. De ez hogy jön ide? inkább valami hasznosabbat írjatok.
2012. aug. 14. 12:27
 10/12 anonim válasza:
Ez nagyon is lehetséges! Személyes tapasztalat... A "vicc" kedvéért én is ilyen jellegű dolgokat képzeltem be magamnak, hogy nem kapok levegőt, megfogok fulladni stb, stb. Pszichológus nem kezelt és nem vagyok "pszichiátriai eset" sem. A legfontosabb, hogy az unokatestvéred próbálja elvonni a gondolatát, figyelmét erről az úgymond "önbetegítéstől". Na meg ugye mondogassa magába, hogy nincs semmi bajom az ég világon és úgy is lesz!
2012. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!