Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen tünetei vannak az...

Milyen tünetei vannak az orrsövény ferdülésnek?

Figyelt kérdés

Leginkább olyan emberektől várom a választ, akiknek ténylegesen ilyen problémájuk van, illetve meg is műtötték őket.

Picit félek tőle, hogy nekem is az van, mert elég gyakran vagyok náthás, és az utóbbi években egyre gyakrabban horkolok is. Szinte mindennapossá vált. Pedig 23 éves vagyok. Normál testalkatú, semmi felesleg nincs rajtam.

Az orrom nincs eldugulva, de mindig fújnom kell. Ha tél van, ha nyár.

Vagy a másik tipp, hogy valamiféle allergia lesz.



2012. okt. 29. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Orrsövény ferdülésnél az egyik orrfél van eldugulva, illetve az mindig kifejezettebb. Ha tükör előtt hátrahajtod a fejed és a ujjbegyeddel felfelé nyomod egy kicsit az orrhegyedet, ha orrsövény ferdülésed van akkor középen az egyik oldalon megjelenik egy kis porc, amire ráfeszül az orrnyálkahártya. Remélem érthetően írtam le, igyekeztem és eleve a az orrnyílásaid nem szimmetrikusak, az egyik jóval keskenyebb.

A másik tipp: házipor allergia, ez inkább ha télen-nyáron vannak tüneteid.

Orr-fül-gégész mindkettőt megmondja neked.



-szm-

2012. okt. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt és meg is műtöttek vele, a leírtak alapján bmelyik egyformán esélyes (allergia/orrsövényf). én nem voltam náthás, nem igazán horkoltam, de gyakran fújtam és gyakran bedugult, elalvás előtt éreztem, h nem szelel rendesen, nagyon nehezn aludtam el miatta. a legapróbb náthánál is nasivint kellett használnom, mert teljesen bedugult és megmozdíthatatlan volt. fül-orr-gégész tudja megmondani. amúgy nekem mindkettő volt egyszerre, a műtét eredményeképpen később már az allergia tüneteit is jobban viseltem
2012. okt. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem dugul tőle az orrom, de nem vészesen. Ki tudom fújni és én nem is szoktam horkolni. Kérsz egy időpontot a közeli rendelőbe és bármelyik fül-orr-gégész megmondja neked annyiból, hogy egy kis fogóval kinyitja nagyobbra az orrlyukad (csak egy picit, egyáltalán nem fáj) és belenéz. Nekem állították, hogy a műtét rövid, meg aznap vagy másnap el is engednek, de még nem jutottam addig, hogy el is menjek, mivel a hétköznapokban semmi gondom vele.
2012. okt. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3.:



2. vagyok:


ha a hétköznapokban semmi gondod vele, szerintem ne csináltasd meg, ha elfogadsz egy tanácsot...

2012. okt. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sokat voltam miata beteg torokfájás nátha magas láz begyenyesedet fül tinédzser koromba volt ez 12 - 13 évesen meg is mütötek.
2013. szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!