Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Azt hiszem, hogy World of...

Azt hiszem, hogy World of Warcraft függő vagyok. Hogyan tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, Január óta játszom a sokak által ismert World of Warcraft ( WoW )nevű játékkal, és teljesen függő lettem már, az iskolát is hanyagolom, október óta nem is voltam bent ( magántanuló vagyok ) most pedig pár hete már parázok, hogy mindjárt félév és én még nem hoztam össze semmit, de egyszerűen nem tudom a játékot abbahagyni. Mindig eltervezem, hogy majd hétfőn megyek iskolába, vasárnap meg úgy vagyok vele, majd kedden, stb.... Egész éjjel fent vagyok és játszok, és nappal alszom... Előtte volt életem, hosteskedtem, jártam szórakozni, de mikor a barátom januárban szakított velem, bezárkóztam, és elkezdtem ezzel a játékkal játszani. A volt barátom is játszott vele, azért kezdtem el mert kíváncsi voltam mi is ez igazából, mert ez a játék miatt eléggé elhanyagolt.

Mára már nálam is teljesen elfajultak a dolgok, bár azt hiszem ez legalább "jó" jel, hogy felfogom, észreveszem, hogy ez így nem teljesen jó...

Szeretnék ezen változtatni, de nem tudom, hogy merre induljak el. Nem szeretném abbahagyni a játékot teljes mértékben, mert ez kikapcsolódás nekem és egy csomó ismerőst is szereztem ott, sőt az új barátom akivel áprilisban összejöttünk, Ő is játszik. Ha a szüleimtől kérnék segítséget, akkor tuti, hogy annyi lenne, hogy elveszik a gépem és nem jöhetek fel. Ezzel valami pszichológushoz kéne menni, vagy hova?

Nagyon - nagyon haragszom már magamra, hogy a suli emiatt háttérbe szorul, de egyszerűen nem tudom magam kontrollálni :(


2012. nov. 18. 06:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
uh.hat igen jo jel,h felismerted a jeleket magadon.szerintem.kerd meg szuleidet,h egesz egyszeruen ne engedjenek jatszani csak keveset.es gondolkozz el azon,h virtualis vagy igazi eletet akarsz elni.ez csak rajtad mulik.ne mondd,h nem megy.mert igenis abba tudnad hagyni,ez csak akarat kerdese.sok sikert!;)
2012. nov. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A legnagyobb lepest mar megtetted! Hogy felismerted hogy fuggove valtal! Mindamellett hogy en feltetlenul azt javaslom ha jo a viszonyod a szuleiddel szolj nekik!! A masik javaslatom nem lesz tul szinpatikus: szakits meg minden kapcsolatot a jateknal szerzett haverjaiddal! Ez kb olyan mintha le akarnal szokni a dohanyzasrol es korbeveszed magad cigarettazo emberekkel! Es a legfontosabb! Keress magadnak celt pl. nyelvtanulas, vagy jarj moziba, vagy ha egy kutya akivel rengeteget kell foglalkozni es nagyokat setalni! Kezdetben akar a gep eltevese is kellhet ha magadtol nincs onuralmad (marpedig a leirtak alapjan nincs) abbahagyni. Legyel buszke magadra a legfontosabb lepest mar megtetted! Megprobalhatod szakember (pszichologus) segitseget is legvegso esetben! hajra :-)
2012. nov. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Egész éjjel fent vagyok és játszok, és nappal alszom"


Ezt a szüleid hogy-hogy nem veszik észre?

Nem fogsz örülni, de a legjobb, ha teljesen abbahagyod ezt a játékot. A pszhichológus segíthet, de neked kell elindulnod a gyógyulás útján. Gondolj arra, hogy így az életedet játszod el.

2012. nov. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Szia


Én sokáig a Warhamer Online-nak voltam függője 20 éves koromig.


Nekem a következő dologok segített hogy abbahagyjam. Az egyik az hogy konkrétam semmi hasznom sem származott belőle. Egyáltalán nem élveztem már, a csapattársaim meg persz rágták a fülemet, hogy menjek, mert szükség van a karakteremre... Inkább teherré vált. Leesett, hogy szinte már kínomban játszok csak. De mihez kezdjek akkor helyette?? Nem voltam társasági ember...

Sport :-) . Megszerettem a futást, úszást, súlyzózást. Kinek mi tetszik. Szerettem nagyokat sétálni, kirándulni. Előtte nem csináltam ilyeneket. És amikor le akartam ülni gép elé, helyette inkább futni mentem, mert sokkal jobban esett :-)

A hangszeren tanulás is sokat segít. Barátom a rajzolásra és novellaírásra esküszik. :-)


Ui: Ne haragudj magadra.... Érezd, hogy ez csak átmeneti állapot, és semmi köze hozzád :-)

2012. nov. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szüleim úgy nem veszik észre, hogy apa külföldön dolgozik, tehát nincs itthon, anya pedig du. 6 fele érkezik meg a munkából, addigra meg már felkelek, és elvégzem a dolgom. Sajnos a szüleimmel egyáltalán nincs jó kapcsolatom, főleg anyával nem, pedig csak ő van itt a közelemben. :(

Szerettem volna találni egy elfoglaltságot, ami leköt, és akkor legalább keveset játszok, de minden pénzbe kerül, és anya nem hajlandó befizetni sehova. ( sport kilőve, egészségügyi problémák miatt vagyok magántanuló, egyáltalán nem sportolhatok ) úszni szerettem volna járni, azt lehet, de a közelben nincs uszoda, és nem kapok pénzt bérletre, meg utazási költségre.

Mikor próbálok kicsit mást csinálni, esetleg tesómmal játszani, vagy akármi, anya mindig beleköt valamibe, Ő folyton ordibál velem és én úgy érzem, csak elvisel de nem igazán szeret, de mindegy ez egy más téma.

Úgy érzem, hogy a család elöl menekülök a játékba. De ezt a szülei, anya pedig végképp nem értené meg. Mindenre csak azt mondja, én kifogásokat keresek. Nem akarja felismerni a saját hibáit ( depressziós, gyógyszereket szed, elég ingatag néha ) Szóval.. :(

2012. nov. 18. 13:53
 6/12 anonim ***** válasza:
A karaktert akár el is adhatod. Megkérheted a társaidat, hogy segítsenek vevőt keresni.
2012. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sosem adnám el a karakterem, rengeteg munka van benne, a horda legjobb guildjában van, top gearben, eszem ágában sincs eladni. Én húztam, én foglalkoztam vele, nem akarom, hogy más játszon azzal, ami az én érdemem.

És a játékot sem akarom abbahagyni, csak "csökkenteni kéne az adagot"

2012. nov. 18. 20:38
 8/12 anonim ***** válasza:
na mi újság javult azóta a helyzet?
2014. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

:)

Meg mindig jatszom, de mar nem fuggoseg szinten.

Azota osszekoltoztem a mostani parommal akivel 1,5 eve vagyunk egyutt. Tok jol megvagyunk, bar o is wowos, ott ismerkedtunk meg :D mindketten dolgozunk, es eljuk az eletunket egyutt.

A jatek mar csak hobbi / unalom uzo az eletunkben. Suli is megy, munka mellett.


Szooval mindent osszevetve, vegul jo vege lett a dolognak ^^

2014. aug. 19. 00:55
 10/12 anonim válasza:
Hát igen ilyen ez a wow. Én is 6 éve játszok vele és nagyon le bir kötni de én megtudom huzni a határt magam előtt De én sem birnám abba hagyni a játékot úgy hogy teljesen. Szval FOR THE HORDE, FOR THE ALLIANCE!!!!!!!!!!
2015. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!