Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért izzad a fej és a felsőte...

Miért izzad a fej és a felsőtest pedig nem?

Figyelt kérdés

Na most ez fura kérdés, de a barátommal azt találtuk ki hogy megkérdezzük itt, hátha mondtok rá valami okosat :) barátom kopaszra nyírja a fejét mindig. Tegnap elmentünk teniszezni és melegünk volt, ő levette a pólót és úgy játszottunk. Szegény fejéről szakadt a víz, de a hasa/háta tehát a felsőteste nem. Nem ez az első eset kérdeztem is tőle miért van ez, de nem tudta megmondani :) na mondom egy újabb rejtély a www.gyakorikerdesek.hu oldalra :)

Nos akkor miért is? :)


2008. máj. 28. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:
A fejen történik a hőleadás 90%-a. az okát pontosan nem tudom de talán ahhoz lehet valami köze hogy az agyat eképp kell hűtenie a szervezetnek
2008. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem ez alkattól függ. Én is ilyen vagyok. Sem a hátam, hasam, hónaljam, lábam nem izzad (amik ugye általában szoktak az embernek), viszont a fejem nekem is nagyon szokott izzadni. Sportolok és akármennyire hajtok, mindenem száraz, csak a fejemről ömlik a víz... Szerintem a barátod is ilyen alkat és azért. Üdv: Gyuszi
2010. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!