Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan szedjem össze magam?...

Hogyan szedjem össze magam? Életmódváltás, de hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, és már egy jó ideje csak stagnálok. Nem megyek előre sem hátra, egyszerűen úgy érzem egy helyben maradtam. Középiskolát elvégeztem, szereztem szakképesítést és dolgozok, de k_rvára nem érzem magam boldognak, vagy nem érzem azt hogy előrébb jutnék az életben. Szerencsésnek mondhatom magam, mert havi 100 ezer forintot megkeresek, ami nagyon jónak számít főleg ott ahol lakom. Itthon élek a családommal, szóval van mit ennem, érzem, hogy szeretnek akik körül vesznek. De mégis hiányzik valami. Csak úgy tengek lengek a nagy világba. Arról szól az életem, hogy hétköznap és szombaton dolgozok, vasárnap elvagyok itthon és minden kezdődik előről. A múltkor az egyik cigiszünetben láttam magamat amint 15 20 év múlva is ezt fogom csinálni... Arra gondoltam, hogy változtatnom kéne valamin csak nem tudom, hogy kezdjem el. Mi legyen az első lépés, és hova tovább? Hogyan gyűjtsek elegendő motivációt a kezdéshez (és persze mi legyen a kezdés)? Az a helyzet, hogy teljesen bele is nyugodtam ebbe mert nem érzem és nem gondolom, hogy tudnék változtatni a dolgokon. Nem mondom, hogy nagyon gyakori de talán heti rendszerességgel iszok valamit. Volt, olyan hogy mindennap meló után ittam vagy 3-4 sört, hogy eltudjak aludni. Éjszakánként nem tudok aludni, érzem hogy bánt valami de nem tudom mi, és csak jár az agyam minden hülyeségen. Attól félek, hogy megyek a levesbe. Ezalatt azt értem, hogy 20 évesen kiégve vagyok, semmi önmegvalósítás nem is tudom mit kezdjek az életemmel. Tudom azt mondják találjak valami hobbit ami lefoglal. De nem hoz lázba, hogy most gyűjtsek valamit, vagy barkácsoljak vagy szerelgessek mondjuk autókat a szabadidőmben, igazából semmihez semmi kedvem. Annyira tehetetlennek érzem magam amennyire csak lehet.

Tisztában vagyok vele, hogy össze kéne tennem a kezem, hogy ilyen jól megy sorom a többi emberhez képest akik itt élnek, de ha egyszer nem vagyok boldog és megőrjít a tudat, hogy ezt érzem.

Hogyan kezdjem megváltoztatni az életem, hogy tartsak ki? Mikor leszek végre boldog és elégedett. Szerintem emiatt nem tudok aludni sem éjszaka.

Aki érzett már ilyet vagy van ötlete mivel spannoljam fel magam, hogy legyen egy kis életkedvem ami nem múlik el egyik pillanatról a másikra az válaszoljon már nekem.

20 éves férfi vagyok.


2013. jan. 12. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem te csak magányos vagy.
2013. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Neked egy párkapcsolat hiányzik, és akkor máris lesz cél az életedben: otthonteremtés, családalapítás például.


És/vagy barátok, haverok, akikkel közösen eljártok valami olyat csinálni, amit szerettek (legyen az sport, vagy kocsmatúra, vagy bulizás vagy horgászás, akármi). És máris szebb az élet.

2013. jan. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!