Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hőmérés probléma Most van...

Hőmérés probléma Most van lázam, vagy nincs?

Figyelt kérdés

7 hetes állapotos vagyok és elkaptam a náthát, ezért nagyon fontos lenne tudnom, hogy lázas vagyok-e vagy nem, ha igen, akkor PONTOSAN mennyi a lázam.

Van egy Beurer infrás homlokhőmérőm, meg egy "klasszikus", folyadékos.

A Beurer elvileg tényleg pontos (volt, amikor megvettem. Patikában ellenőriztük), de most nem igazán tudom, hányadán állok. Megmérem a homlokhőmérővel 36,9 fok, a hagyományos hőmérő hónaljban 37,8-at mutat. Máskor meg fordítva. A hagyományosnak hiszek leginkább, de azért praktikus lenne, ha a 30 ezer forintos homlokhőmérő (ami állítólag klinikai pontosságú) használható lenne már csak azért is, mert a nagytesó lázát is azzal szeretném mérni.

Van ötletetek, hogy miért van ekkora különbség a két mérési érték között? Mit rontok el? A homlokhőmérő leírását kb 80x átolvastam, és elvileg jól csinálom a mérést. Akkor közelít egymáshoz a két mérés, ha a homlokhőmérővel fül mögött mérek, de az meg nem "szabvány" mérés... Nem értem... Légyszi' segítsetek!!!



2013. jan. 31. 15:16
 1/3 anonim válasza:

Én nem hiszek, csak a hagyományos lázmérőknek. Akármilyen drága is a másik, szerintem nem olyan megbízható egyik sem. Nem is értem, hogy homlokról hogy állapítják meg, de most nem is ez a lényeg...

Amit írsz, az majdnem 1 egész fok különbség, ennyit szerintem érezned is kellene. Én legalábbis a 37.5-öt is megérzem, hogy melegebb az arcom, pirosabb vagyok ilyesmi. Mit érzel? Mert ha máshogy érzed magad, akkor inkább lázas vagy, mint nem.

Amúgy nekünk is van digitális és nkem 0.5-0.6 fokkal kevesebbet mutat mindig, mint ami van. Tehát egy hőemelkedést ki sem mutat, sőt...Utálom. A gyereken nem tudod letesztelni a hőmérőket? Az talán segít.

Egy doki azt mondta, a végbélben mért hőmérséklet a legpontosabb, fél fokot levonva. Persze ezt felnőttek nem igazán alkalmazzák, meg is értem, mindenestre a szárazra törölt hónaljban higanyossal mért ad pontos adatot leginkább.

2013. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gyerkőcön nem tudom letesztelni, mert ő is beteg :-( A popójában pedig ezer százalék, hogy nem viseli el, ha 5 percig benne van egy hőmérő :-s Önfeláldozó vagyok, de azért ezt én sem próbálnám ki...

Általában jobban érzem magam közepesen magas lázzal, mint hőemelkedéssel, de most felborít a terhesség alapból, úgyhogy még ez a támpontom sincs meg. Normál hőmérséklettel is forrónak éreztem az arcom :-s

2013. jan. 31. 17:43
 3/3 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, meggyógyultam, úgyhogy a kérdés tárgytalan. Asszem leviszem a patikába a homlokhőmérőt beméretni megint, ha nem jól működik, akkor visszaküldöm kalibráltatni...

Köszi a választ 1-es! :-)

2013. febr. 2. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!