Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítség, csak 20 éves vagyok,...

Segítség, csak 20 éves vagyok, de fizikailag kb. mint egy 120 éves, és nem tudom mi bajom?

Figyelt kérdés

Rengetek bajom van, de az a problémám, hogy a háziorvos nem egybe nézi a tüneteket, hanem ide küld oda küld, pedig szerintem lehet, hogy összefüggnek a tüneteim. Egyébként nem is tudok neki mindent elmondani, mert sosem hagyja, hogy végigmondjam, egyszerre két beteg között rohangál, alig figyel oda rám. Ezek a tüneteim:


-fejfájás: sokszor még éjszaka is felkelek arra, hogy fáj, ez már több éve tart

-Mostanában, kb két hónapja folyton rossz szagot érzek az orromban, ami minden mást elnyom

-fülzúgás, ropogás, a fejemben hallom, magas hangon

-nagyon csúnya pattanásos az arcom, hátam, mellkasom, ez kb fél éve lett nagyon ronda; nagyon száraz a bőröm mindenhol(fejbőr is, és nagyon korpás), a szám különösképpen,

-minden nap fáj a torkom, nagyon gyakori felső-légúti megbetegedések (fül-, torok, garat-, mandulagyullafás, arcüreggyulladás)

-ropogó, fájó ízületek: lábujj, boka, térd, comb, csípő, hát, lapocka, váll, könyék, csukló, ujjak, nyak, kulcscsont. Pedig igyekszek gyakran tornázni, de úgy ropogok, hogy sokszor attól félek, hogy szétesek

-bal hónaljban fájó csomó, sokszor fáj a mellem

-mellkasi szorításérzés, tompán, nem túl gyakori

-Sokszor nagyon elönt a meleg, és izzadok, de közben mégis fázom

-nagyon gyakori székrekedés

-gyaokri vizelési inger, ami nem mindig jár sikerrel, éjszaka nem bírok ki 5 órát pisilés nélkül, kb 3 hete folyton erőlködnöm kell, hogy pisilni tudjak, korábban is fordult már elő, de most már szinte alig megy

-erős görcsös alhasi fájdalom, ami átkúszik a végbelembe, annyira fáj olykor, hogy mozdulni sem tudok, ez kb másfél éve van

-folyton hideg végtagok, időnként zsibbadnak az ujjaim

-nagyon rosszul alszom, állandóan fáradt vagyok, lila táskák vannak szemem alatt

-depresszió

-rendszertelen menzesz: hol 24, hol 38 napra jön meg időnként 5, máskor 10 napig tart


Tudom, hogy hosszú, és itt nem orvosok vannak, de nincs mégis valakinek ötlete? Nagyon el vagyok keseredve :(((


(vérvételi eredmények és vizelet rendben, fejemről MRI negatív, szemészet, vérnyomás szintén rendben van, hasi UH negatív, nőgyógyász nem talált semmit sem...)


2013. ápr. 3. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:

nem vagy könnyű eset, az tény:D

nem is tudok mindenre reagálni, de igyekszem:P


a combod nem ropoghat, mert a térd és a csípő között nincs ízület:D amúgy erősíts rá! Fegyencedzés című könyvben leírt gyakorlatok első szintje pont az ízületeket erősíti! én kb egy hete láttam neki, és a vállam már nem ropog:P meg 2-3 héten keresztül minden nap főzz és egyél megy egy 12g-os tasak étkezési zselatint.. állítólag jót tesz az ízületi folyadéknak:) nagyon remélem, hogy így van, ennek én is most álltam neki, és nagyon szar magában:D

ízületekről ennyit


pattanás

menj bőrgyógyászhoz, ne szarakodj a házidokival.. sotret.. bár az depresszáns, de menj el bőrgyogyihoz, majd meglátjuk, hátha tudd egyszerűbbet:)


mensi - nőgyógyásznál panaszkodj.. ja látom nemjó.. nos akkor nemtom.. kérj a nőgyógyásztól fogamzásgátlót.. használd pár hónapig, és utána lehet, hogy rendszeressé válik:)


hideg végtagok - csökkent perifériás keringés - tornáztasd.. van ilyen marokerősítő expander, vagy stresszalbda.. markolászd egy kicsit, felpezsdíti a keringést:)


igyál sok foyladékot.. napi legalább 2 litert, de akár többet is.. ez amúgy válasz az ízületre, a pisilésre, a depresszióra, a hhullámra egyaránt.. akár a fejfájásra is, amire szintén nincs ötletem:S


jaaa, hónalj-mellfájdalommal azonnal rákszűrésre!!


és ha amúgy mellrákod van, és még időben vagy, akkor egész jól jártál, mert az felelős lehet a tünetek többségéért:D mondjuk ez a jól járás relatív.. de legalább tudjuk az okot!

de ha nem az, akkor egyrészt mákod van, mert nem vagy rákos, másrészt viszont keresgélhetnek még egy darabig.. nem tartom valószínűnek, hogy egy oka lenne mindnek!


Remélem tudtam valamit segíteni:) elég bajos vagy Te leány;)

Jobbulást!

2013. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál ,és hidd el, engem idegesít a legjobban, hogy ilyen nyomi vagyok...

Pár dolgot kifelejtettem: Bőrgyógyásznál többször is voltam, bármit felírt nem használt!!!! Iszok naponta két, két és fél liter vizet, és sok zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok, meg reggelire zabot (a rostok miatt, vagy mi a fene) (nem tudom, számít-e, de húst nem eszek)

A combomat úgy értettem, hogy ahogy pl emelem a lábamat, nagyon ropog ott, ahol a combom csatlakozik...

És tornázok én gyakran, de nagyon fáj, ennek ellenére mondjuk csinálom, de a végén mint akin végigment az úthenger.

depresszió: főleg amiatt vagyok annyira lehangolt, és akarom meggyimakolni magam, mert megkeseríti az életemet, hogy ennyire nyavalyás vagyok... Régen nem volt ez, naponta futni jártam, úsztam, bicikliztem, de már semmit sem tudok csinálni, annyira leromlott a fizikai állapotom :(

2013. ápr. 3. 22:37
 3/10 anonim ***** válasza:

hátbabám, fene tudja:S gubanc van, az tuti, és szerintem sokért a hormonok felelősek.. logikus lenne egy agyban nőtt cysta vagy ilyesmi, de hát ha semmit nem találtak...:S


gyimakolni, vagy nem is tudom hogy írtad, azt meg ne akarj! ha megteszed, megcsaplak, akárhogy vagy! kicsit nyomi, de azért mégiscsak élet!


ortopédus! a gerincedet megnézték már? fejfájás meg társaiért lehet felelős pár csigolya-elváltozás.. és ha futottál, akár még valós is lehet...


Mindenkinek meg van a maga keresztje! Ha letennéd, hogy másikat választhass, végül ugyanúgy a magadénál kötnél ki!:)

2013. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Voltam már ortopédián, van egy kis porckopásom, arra szedek gyógyszert, meg lúdtalpam van, kaptam lúdtalpbetétet, meg csinálom a talptornát de ennyi...

És én nem akarnám megölni magam, de attól, hogy ennyire padlón vagyok fizikailag és folyton fáj valamim, semmit sem tudok csinálni. A sulit is abbahagytam, dolgozni nem tudok, kikészít teljesen...

2013. ápr. 3. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:

nem marad más, mint az agykontroll..

eléggé megoszlanak a vélemények róla, de az tény, hogy az agyadnak kb a 90%át nem is használod... iszonyatos néha, hogy mire képes.. próbáld ki! próbálj pozitív célokat és véleményeket és gondolatokat formálni és sugározni magadból és magadra!

2013. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pojen válasza:
Szia. Látom elég sok probléma van , és nem szeretnék okoskodni mivel nem vagyok orvos. Én ugy gondolom hogy ennyi baj külön külön okbol nem jöhet elő, ezért arra gyanakszom h. belül van valami gond , ami kiválthatja ezt a sok dolgot. Lehet nagyon stresszes életet élsz és ez bizony sok problémát okozhat , egy jo psichiáter lehet tudna segiteni. Azt a csomót nézesd meg mihamarabb. Próbálj meg visszaemlékezni hogy mikor voltál egészséges és hogy milyen változás volt akkor az életedben , mielött még jöttek ezek a problémák. Valami belő zürzavar miatt vannak a külsö tünetek , Belső feszültség, szorongás stb,mindenképp privát psichiátert javaslok. Üdv
2013. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen, belül is van zűrzavar és járok is szakemberhez, aki nagyon sokat segített, szorongásom csaknem teljesen elmúlt, de a fizikai állapotom mégis egyre rosszabb! Mostmár attól vagyok szinte csak nagyon erősen lehangolt, hogy folyton fáj valamim. Ezért is gondoltam, hogy talán a depresszió is egy tünet.
2013. ápr. 5. 17:51
 8/10 anonim válasza:

Először is menj el egy pajzsmirigy vizsgálatra

az magyarázná a fejfájást a menszesz gondokat és az hónalj környéki fájdalmat


előttem már íta egy ember az agykontrolt azt minden képpen próbáld ki nézd meg a Titok című filmet ha kell többször is

abból megérted hogy mi is ez


és végül

ne érezd magad nyominak nem az z erős ember aki sosem ka pofont az élettől hanem az aki a századik padlófogás után is feláll :)


[link]


aztán remélem sikerült segítenem :)

gyógyulj meg hamar :)

2013. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ, aranyos ez a kép! :DD

de mondjam a háziorvosnak, hogy legyen kedves beutalót adni? vagy akkor jobb lenne magánban intézni..?

2013. ápr. 6. 20:54
 10/10 anonim válasza:

úgy tudom kell kérni beutalót de ha megmondod hogy női problémák is vannak akkor általában oda küld elősször


az agykontrold meg próbád ki aztán majd íj hogy vátak be a dolgok :)

2013. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!