Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tartós betegség esetén elvehet...

Tartós betegség esetén elvehetik a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Iskolai igazolatlan hiányzás miatt megszüntették, ilyen esetben nem lehet tenni semmit, folyamatos gyógyszerszedés közgyógyra a gyógyszerek drágák, ilyenkor mit kell tenni

2013. ápr. 17. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nyilván ha a betegsége miatt nem tudott volna iskolába menni, akkor azt orvosi igazolással tudta volna igazolni

a betegsége nem mentesíti az iskolai lógás alól

szerintem semmit nem lehet tenni, kapott felszólító levelet, tájékoztatást, mégsem járt be az órákra

a kettőnek nincs köze egymáshoz

2013. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Mi a kérdésed? Az iskoláztatási támogatás (lánykori nevén családi pótlék) az iskolába járáshoz kötött ellátás. Betegséghez nincs köze. Megszüntethetik a folyósítását, ha a gyerek betöltötte a tankötelezettségét, és nem jár iskolába, illetve felfüggeszthetik, ha még tankötelezett, és nem jár iskolába.

Közgyógyra a gyógyszerek tudomásom szerint ingyenesek.

2013. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Ha beteg vagy, akkor gondolom igazolásnak is lennie kellene róla. Próbáld újraigényelni, max. elutasítják a kérelmed.
2013. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igy van lógott a gyerek, a családit elveszik...de mivan a közggyógyal? amit a akor kapok ha családi jár...és a gyógyszert támogatja ami nagyon drága és megvenni nem birom
2013. ápr. 17. 15:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy rosszul esik neked, de:

Te vagy a beteg szülő, aki elveszti a közgyógyot, mivel a gyerek lógott? Ügyelj arra, hogy a gyerek ezután már rendesen járjon iskolába, és ne hiányozzon igazolatlanul. Vagyis, ha ő is beteg, akkor igazolást kell kérni. Bár az kérdés, hogy gyógyszer nélkül hogyan éled túl a nyarat.

Te a beteg gyerek vagy, akinek most már a közgyógy sem jár? Ejnye. Ne lógj többet, és akkor visszakapsz mindent!

2013. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szülő vagyok, na igen de erre csak azt tudom mondani hogy már beszéltünk a gyerekemmel, mindent megtiltottam már tőle, most tehet arról a szülő hogy a gyerek itthon azt mondja hogy be megy az iskolába és köözbe meg nem? nem tudok egésznap ott lenni vele...
2013. ápr. 17. 20:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen, mert az iskolába be(nem)menés nevelés kérdése. Nekem pl. soha eszembe nem jutna azt mondani, hogy bent voltam, közben pedig nem, mert nem így neveltek.
2013. ápr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó, nem igy neveltek, én sem igy neveltem mégis ilyen lett mert olyan társaságba került és semmit se tudok tenni, mert nem látom hol van suli helyett és mit csinál a szülő nem lehetne ezért hibáztatni rendben mindenki ezzel jön persze hogy a szülő a hibás mert ő neveli, figyelj hiába nevelem a gyerekemet rendesen ahogy kell, teljesen megváltozhat, főleg hogy a gyerekem betegsége miatt befolyásolható!
2013. ápr. 18. 22:51
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy ha a közgyógyellátást a gyerek a magasabb összegű családi pótlékra való tekintettel kapja, akkor igen, ha megszűnik a családi pótlékra való jogosultsága, akkor megszűnnek a hozzá kötődő egyéb juttatások is. Attól, hogy a gyerek tartósan beteg, elvehetik a családi pótlékot, sőt, kötelező elvenni, ha nem jár iskolába.
2013. ápr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!