Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy a ballagáso...

Miért van az, hogy a ballagásokon mindig van néhány lány, aki kiájul a sorból?

Figyelt kérdés
Ballagáson voltunk délelőtt és olyan szar volt látni, ahogy sorban dőlnek ki a lányok. Pedig nem is volt olyan meleg. :(

2013. máj. 4. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Serdülő korban nagyon sok lánynak alacsony a vérnyomása 80-90/ 60 Hgmm /. Ami tulajdonképpen normális, de ezzel egy helyben állni mozgás nélkül idevezethet. Az agy átmenetileg nem kap annyi vért, amennyi kellene neki és már is jön az ájulás. A természet azzal, hogy vízszintes helyzetbe " helyezi" a testet tulajdonképpen megoldja az agy vérellátását. Nem is szabad gyorsan felállítani mindenáron , mert kezdődik elölről.
2013. máj. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Ez maximálisan így van, ahogy az első válaszoló részletezte. Én is ájulós lány voltam ebben a korszakban, de emlékszem, hogy fiúknál is előfordult ilyen. Másik (bár ritkább) ok lehet, hogy nem reggelizik az illető, és leesik a vércukra. Nálam ez is hozzájárult, mivel soha nem tudtam reggel enni.
2013. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

sokan nem bírnak állni. én se pedig 130/80 a vérnyomásom.

nem is az hogy elájulok, hanem egyszerűen nem bírok állni. egyszer volt olyan, hogy angióban voltam és rajtam volt ugye az ólomköpeny, ami könnyített volt, de 2 perc se kellett, hogy kirohanjak onnan mert majdnem elájultam.

2013. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!